Turystyka
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Kierowca zakleszczony w samochodzie. Auto wylądowało kilkadziesiąt metrów od drogi
Jastrzębie-Zdrój
Wodzisław Śląski
Marklowice
Mszana
Połomia
Patrol
Kierowca zakleszczony w samochodzie. Auto wylądowało kilkadziesiąt metrów od drogi 
Jastrzębski Węgiel zaprezentował drużynę na sezon 2022-2023 [ZDJĘCIA]
Jastrzębie-Zdrój
Region
Jastrzębie Online
Sport
Siatkówka
Jastrzębski Węgiel zaprezentował drużynę na sezon 2022-2023 [ZDJĘCIA]  
Wyzwolenie Czeladnicze wodzisławskiego cechu. Młodzi rzemieślnicy zakończyli edukację [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Edukacja
Jastrzębie Online
Wyzwolenie Czeladnicze wodzisławskiego cechu. Młodzi rzemieślnicy zakończyli edukację [ZDJĘCIA, WIDEO]  
Zmarł Franciszek Pieczka. Wybitny aktor z Godowa miał 94 lata
Jastrzębie-Zdrój
Pszów
Racibórz
Radlin
Region
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Żory
Lifestyle
Zmarł Franciszek Pieczka. Wybitny aktor z Godowa miał 94 lata 
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 24/25.09.2022
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Rydułtowy
Wodzisław Śląski
Turza Śląska
Sport
Piłka nożna
Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 24/25.09.2022 
Najnowsze komentarze
Podsumowali projekt Silesianka. Dzięki niemu powstały 34 punkty widokowe [ZDJĘCIA]  

W zrewitalizowanej przestrzeni Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Silesianka“ - szlak wież i platform widokowych w Euroregionie Silesia. 

Jastrzębie przygotowuje się na Światowy Dzień Turystyki 

27 września Jastrzębie-Zdrój przygotuje atrakcje w związku ze Światowym Dniem Turystyki. Światowy Dzień Turystyki będzie okazją do odkrywania i poznawania na nowo miejsc turystycznych w Jastrzębiu.  

Pomysł na wycieczkę - Bytom i jego tajemnice 

Polecamy Wam lokalne, miejskie wyprawy. Dzięki linii S18 możecie odwiedzić dwa niezwykle ważne górnośląskie miasta, które mają wiele do zaoferowania oraz stanowią przykład fascynującej historii Górnego Śląska! Tym razem zapraszamy do Bytomia!

Pomysł na wycieczkę - z Kolejami Śląskimi w Beskid Makowski 

Podróż linią S51 nie musi oznaczać jedynie wycieczki w Tatry. Proponujemy Wam wypad w Beskid Makowski, gdzie dotrzecie linią komunikacyjną Kolei Śląskich, prowadzącą z Katowic do Zakopanego!

Pomysł na wycieczkę z Kolejami Śląskimi - po zachodnim brzegu Odry 

Polecamy sąsiedzką wizytę w krainie pałaców, pagórków i polnych kapliczek, czyli podróż na zachodnim brzegu Odry! W tę podróż najlepiej wybrać się pociągiem do Raciborza i zabrać ze sobą rower, który w ramach akcji "Kołem po Śląsku" przewieziemy bezpłatnie pociągiem na określonych warunkach. 

Łaźnia Moszczenica w budowie, ale już wkrótce Industriada [WYWIAD] 

O nadchodzącej Industriadzie; budowaniu marki, kiedy budynek jeszcze nie istnieje oraz o internetowym hejcie rozmawiamy z Izabelą Grelą, obecnie dyrektor Centrum Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica, a do niedawna szefową wydziału promocji jastrzębskiego magistratu.

Pomysł na wycieczkę śladem dawnych linii kolejowych 

Podróżowaliście kiedyś śladem dawnych linii kolejowych? Ich pozostałości znajdziecie w niemal każdym miejscu naszego województwa począwszy od okolic Woźnik, aż po Zebrzydowice!

Leśne przygody. Oto 5 pomysłów na wycieczki rowerowe w okolicy [ZDJĘCIA]  

Lato w pełni, pogoda dopisuje, lecz pomysły... no cóż, nie zawsze są. Dlatego też wychodzimy z propozycją 5 wycieczek rowerowych, z leśnym akcentem. 

Pociągiem nad "Śląskie Malediwy", czyli co zobaczysz w Jaworznie 

To położone na pograniczu śląsko-małopolskim miasto stanowi przykład niedocenianej lokalizacji, w której poznacie przepiękne przykłady zabytków techniki, architektury oraz przyrodnicze perełki. Dodatkowo są to nadal miejsca nieodkryte, gdzie unikniecie tłumu zwiedzających! Do Jaworzna dotrzecie linią S3 (Katowice — Jaworzno — Krzeszowice...

Pomysł na wycieczkę - pociągiem do Parku Śląskiego 

Dzisiaj nietypowa atrakcja na weekendowy wypad z najmłodszymi podróżnikami! Jadąc do Parku Śląskiego możemy zajrzeć na Stadion Śląski, ale także… do Śląskiego Parku Linowego!

Pomysł na wycieczkę - do Gliwic i Zabrza śladami moderny 

Katowickie ślady moderny są dobrze znane pasjonatom architektury, ale tym razem proponujemy Wam wycieczkę do równie cennych przykładów architektury XX wieku w Gliwicach i w Zabrzu. 

TOP 15 atrakcji turystycznych powiatu wodzisławskiego. Co warto zobaczyć? [ZDJĘCIA] 

Szukasz ciekawych miejsc na wycieczkę, ale nie bierzesz pod uwagę najbliższej okolicy? Podpowiadamy, jakie obiekty odwiedzić można w powiecie wodzisławskim. Wybraliśmy 15 takich miejsc! 

Pomysł na wycieczkę - Żory połączeniem kolejowym z Rybnika i Gliwic 

Czas na city break w wersji najbardziej nieoczywistej, czyli wycieczka do Żor, gdzie znajdziecie atrakcje przyrodnicze, historyczne, rozrywkowe oraz… żywiołowe w swej najbardziej naturalnej formie. Do Żor z Rybnika i Gliwic można dojechać liniami S72 oraz S76 Kolei Śląskich. 

Jedliście kiedyś Stramberskie Uszy? [ZDJĘCIA, WIDEO]  

Kontynuujemy nasz wakacyjny cykl - pomysł na spędzenie czasu wolnego. Tym razem zawędrowałam za granicę, do Czech, a konkretnie do urokliwego i niezwykle malowniczego miasta Stramberk.

Pałac Dietrichsteinów: Zobacz z nami wnętrza pałacu przed wielkim otwarciem [ZDJĘCIA, WIDEO]  

W piątkowe przedpołudnie w Pałacu Dietrichsteinów w Wodzisławiu Śląskim odbył się brifing prasowy dla mediów oraz zaproszonych gości wraz z prezentacją pałacowych wnętrz w przeddzień wielkiego otwarcia. Wszyscy mieszkańcy, którzy chcieliby zobaczyć odrestaurowany zabytek oraz nowe wystawy, mogą to zrobić od soboty 30 lipca, kiedy...

Pomysł na wycieczkę. Dolina Białej Opavy w Czechach [ZDJĘCIA]  

Szukasz pomysłu na wycieczkę? Lubisz chodzić po górskich szlakach? No to mamy coś dla ciebie. Dzisiejsza propozycja to górska wyprawa Doliną Białej Opavy w Czechach. 

Pociągiem nad Jezioro Żywieckie - pomysł na wycieczkę 

Wśród ciekawych miejsc w naszym województwie nie może zabraknąć Jeziora Żywieckiego, które przyciąga w ciepłe dni pasjonatów wody, aktywnego spędzania czasu oraz tych, którzy po prostu chcą wypocząć. 

Zobacz więcej