Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ. Ułatwi dostęp do lekarza
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Zdrowie
Podróżujesz za granicę? Pamiętaj o karcie EKUZ. Ułatwi dostęp do lekarza 
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Gorzyce
Lifestyle
Tomasz Oślizło wygrał Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica  
O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację
Jastrzębie-Zdrój
Racibórz
Region
Rybnik
Wodzisław Śląski
Żory
Informacje
O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację 
Jordaszka - rozwojowy potencjał w trudnych czasach dla biznesu  

Chcemy opowiedzieć Wam – szanownym czytelnikom Nowin – o tym, kim jesteśmy, od czego zaczęliśmy, co robimy, do czego dążymy, na czym nam zależy i co jest dla nas najważniejsze. Mamy intencje by tym, którzy nas nie znają – przedstawić się i zachęcić do skorzystania z naszych usług. Zaś dla osób, które natknęły się już na...

Tekst sponsorowany

RowerON 2022 oficjalnie wystartował. Uczestnicy – wsiadajcie na koło i ruszajcie na trasy! [ZDJĘCIA, FILM]  

Stało się! Po wielu miesiącach przygotowań we wtorek 21 czerwca wraz z rozpoczęciem długo wyczekiwanego przez wszystkich lata, rozpoczęliśmy największe rowerowe wyzwanie w regionie - RowerON 2022! Oznacza to, że rekordowe 1200 zarejestrowanych uczestników RowerON-u w końcu może wyjechać na tegoroczne trasy, by przeżyć niezapomnianą...

Najnowocześniejszy czołg w polskiej armii do zobaczenia w Wodzisławiu 

Czołg Leopard 2PL, wyrzutnia rakiet Langusta, podwójna armata przeciwlotnicza – m. in. takie wojskowe rarytasy będzie można obejrzeć w najbliższą sobotę w Wodzisławiu.

NFZ apeluje do przychodni: Oszuści próbują wyłudzać dane pacjentów! 

Narodowy Fundusz Zdrowia ostrzega placówki medyczne przed próbami wyłudzenia danych osobowych pacjentów. W ostatnim czasie pojawiły się niepokojące sygnały o działaniach oszustów, którzy podając się za pracowników Funduszu chcą otrzymać dostęp do poufnych informacji.

O co chodzi z CEEB? Każdy właściciel domu, mieszkania i innego lokalu musi złożyć deklarację 

Czym ogrzewamy nasze domy i mieszkania, ale również budynki i lokale niemieszkalne? Z jakich źródeł ciepła korzystamy? Dane zebrane w bazie CEEB dają odpowiedzi na te pytania. Deklarację należy złożyć do końca czerwca - to obowiązek właściciela każdej nieruchomości - zamieszkanej lub nie.

"Bezpieczne Wakacje 2022". Gdzie zgłaszać informacje? Uruchomiono linię interwencyjną 

Akcja "Bezpieczne Wakacje 2022" na terenie województwa śląskiego rozpoczęła się wraz z zakończeniem roku szkolnego i potrwa do 1 września.

Akcja krwiodawstwa przy komendzie Straży Pożarnej w Jastrzębiu w poniedziałek (27.06.) 

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza wszystkich chętnych do udziału w akcji krwiodawstwa "Dar krwi - darem życia".

Wyższy Urząd Górniczy obchodzi 100-lecie istnienia. Odbyła się jubileuszowa uroczystość, wręczono odznaczenia  

Oficjalne obchody jubileuszu zorganizowano w miniony piątek, 24 czerwca, w sali koncertowej Katowic Miasta Ogrodów - Instytucji Kultury im. Krystyny Bochenek. Na miejsce przybyło kilkuset gości, przedstawiciel Prezydenta RP Andrzeja Dudy, przedstawiciele władz różnego szczebla, wojska, związków zawodowych oraz delegacje zakładów górniczych...

Zgłoszenia do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna jeszcze tylko do czwartku (30.06.) 

Które realizacje zyskają uznanie w tegorocznej edycji konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląśkiego? Dowiemy się za parę miesięcy, tymczasem na zgłoszenie zostało już tylko kilka dni (do 30.06.).

Ślubowanie uczniów klas mundurowych. Zobacz zdjęcia  

Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego, którzy swoje dalsze plany życiowe wiążą z mundurem, złożyli ślubowanie. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście oraz rodzice młodzieży.

"Mój Elektryk" - planujesz kupić samochód elektryczny? Złóż wniosek o dofinansowanie 

Wciąż można składać wnioski o dofinansowania do pojazdu zeroemisyjnego. Wysokość dotacji może sięgnąć nawet 27 tys. złotych, program jest dedykowany osobom fizycznym.

Należysz do grona Frankowiczów? Musisz spłacić ogromne zadłużenie? Masz dużą szansę na poprawę swojej sytuacji finansowej! 

Kredyt we frankach miał być korzystnym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że swojego czasu prawie milion Polaków zdecydował się skorzystać z pozornie świetnej okazji. Rzeczywistość okazała się jednak inna i teraz kredyty frankowe jednoznacznie kojarzą się z ogromnymi kwotami do spłaty i stale rosnącym długiem. Na szczęście jedna...

Materiał zewnętrzny

W Raciborzu zarejestrujesz się jako potencjalny Dawca szpiku 

Będzie można dołączyć do rejestru bazy potencjalnych Dawców szpiku. Akcja odbędzie się w sobotę 2 lipca w godzinach 12.00-16.00 na Zamku Piastowskim w Raciborzu w ramach III Raciborskiego Festiwalu Gamingowego. - To powrót akcji fundacji DKMS do Raciborza po dwuletniej przerwie - mówi Dawid Machecki, koordynator akcji.

Śmierć osoby bliskiej w wypadku 

Wypadek doprowadził do śmierci bliskiej Ci osoby? Należy Ci się odszkodowanie, ale i znacznie więcej! Obojętnie, czy bliska Ci osoba zmarła w wypadku komunikacyjnym, wypadku przy pracy czy w jeszcze innych okolicznościach – zawsze oznacza to dla Ciebie ogromną stratę i cierpienie. Takie zdarzenie może mieć też konsekwencje ekonomiczne...

Materiał zewnętrzny

W Twojej firmie wybuchł pożar? Odszkodowanie powinno pokryć wszystkie poniesione przez Ciebie szkody! 

Pożar w firmie często oznacza ogromne straty, których odrobienie może trwać nawet wiele lat. Zanim na miejsce przyjedzie straż pożarna, ogień jest w stanie strawić większość dokumentów, sprzętu i wyposażenia biura. Jeśli masz wykupione ubezpieczenie od zdarzeń losowych, takich jak pożar w firmie, ubezpieczyciel powinien wypłacić...

Materiał zewnętrzny

Lekarz popełnił błąd przy porodzie? Powinien ponieść konsekwencje swoich zaniedbań! 

Złe prowadzenie ciąży, niewykrycie poważnej wady płodu czy odmowa przeprowadzenia cesarskiego cięcia, gdy jest ono niezbędne – to tylko kilka z wielu przykładów błędów przy porodzie. Konsekwencje zaniedbań lekarzy bywają bardzo poważne i mogą prowadzić nawet do trwałej niepełnosprawności lub śmierci. 

Materiał zewnętrzny

Sygnalizacja świetlna gotowa, czas na kolejny etap modernizacji ul. Warszawskiej 

Na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej, Poznańskiej i Porozumienia Jastrzębskiego zainstalowano już nową sygnalizację świetlną. Powstała tam również ścieżka rowerowa, nowy chodnik i zatoka autobusowa. Wymieniono też nawierzchnię i doświetlono pięć przejść dla pieszych. Koszt dotychczasowych prac wynosi 1 139 171,88 złotych.

Zobacz więcej