Poniedziałek, 29 listopada 2021

imieniny: Błażeja, Saturnina, Fryderyka

RSS

Fundacja Impuls pomaga przez cały czas, dzięki wsparciu mieszkańców

24.11.2021 23:58 | 0 komentarzy | ska

Nie bez powodu Fundacja Impuls ma w nazwie trzon „Fabryka Kreatywności”. Zarówno Zarząd, jak i Wolontariusze organizacji uwielbiają prace manualne i kreatywne wykorzystanie wolnego czasu. Ostatnio przeprowadzili warsztaty, na których przygotowywali ozdoby świąteczne i adwentowe.

Fundacja Impuls pomaga przez cały czas, dzięki wsparciu mieszkańców
Społecznicy z Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności podczas listopadowego transportu nakrętek. Udało się zebrać aż 1326 kg.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundacja Impuls pomaga przez cały czas, dzięki wsparciu mieszkańców

Jak co roku Fundacja Impuls Fabryka Kreatywności wspiera talenty plastyczne młodzieży, która na specjalnych warsztatach przygotowuje wieńce adwentowe, stroiki oraz kartki świąteczne. Efekty pracy wolontariuszy prezentujemy na naszych łamach, a każdy zainteresowany zdobyciem wyjątkowych ozdób powinien śledzić informacje zamieszczane na facebookowym funpage IMPULS Fabryka Kreatywności.

Listy do M

Ale warsztaty to tylko jedno z szeregu działań, jakie Fundacja podejmuje z końcem roku. Od kilku lat organizacja prowadzi akcję "I ty możesz zostać Mikołajem", która z roku na rok przyciąga mieszkańców miasta i nie tylko. Na czym akcja polega? Podopieczni Placówki Opiekuńczo Wychowawczej z Jastrzębia-Zdroju piszą lub malują list do Świętego Mikołaja. W liście zamieszczają swoje skromne marzenia. Fundacja tworzy wydarzenie na swoim fanpage, gdzie zapraszani są zainteresowani. Każdy uczestnik "poluje na list" i staje się Świętym Mikołajem dla autora listu.

- W tym roku Mikołaje mogą także zrealizować list podopiecznych Przedszkola Specjalnego przy ul. 1 Maja oraz podopiecznych Fundacji. Frekwencja jest bardzo duża i mamy wspaniałych Mikołajów, którzy bardzo chętnie uczestniczą w tym wydarzeniu – informuje zarząd Fundacji Impuls Fabryka Kreatywności.

Wsparcie dla Betlejem

- W tym roku chcemy także pomóc podopiecznym z Zakładu Leczniczo-Opiekuńczemu "Betlejem" w Jastrzębiu-Zdroju działającym w naszym mieście, który zajmuje się leczeniem, opieką oraz rehabilitacją dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i fizyczną w stopniu głębokim, z porażeniem mózgowym, wielowadziem, w przedziale wieku 1-25 lat – dodają członkowie zarządu. Dlatego Fundacja zwraca się do wszystkich ludzi dobrej woli o przekazywanie potrzebnych artykułów, takich jak: pieluchy tetrowe, chusteczki nawilżane, kremy na odparzenia, kaszki i kleiki dla małych dzieci (różne smaki), cukierki "Krówki" i landrynki. Zebrane artykuły można przynosić do Przedszkola Specjalnego na ul. 1 Maja lub do Ośrodka Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju ul. Opolska 9. To cenne wsparcie dla podopiecznych placówki.