środa, 2 grudnia 2020

imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała

RSS

Epidemia koronawirusa:

Jastrzębie-Zdrój 22. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem

19.11.2020 18:40 | 0 komentarzy | AgaKa

Niemal 180 tys. km ma na liczniku przeciętny samochód zarejestrowany w Jastrzębiu-Zdrój. W efekcie to miasto znalazło się na 22. miejscu zestawienia. To dobry wynik na tle wszystkich miast uwzględnionych w rankingu. Jednocześnie od warszawskich aut, które są liderem listy, samochody z Jastrzębia-Zdroju dzieli różnica przebiegu na poziomie 21 tys. km.

Jastrzębie-Zdrój 22. na liście miast, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Eksperci rankomat.pl, bazując na deklaracjach kierowców korzystających z porównywarki OC, przygotowali listę największych 84. miast w Polsce, po których poruszają się auta z najmniejszym przebiegiem. Przeciętny pojazd poruszający się po drogach Jastrzębia-Zdroju pokonał od wyjazdu z fabryki prawie 180 tys. km. Średni przebieg na tym poziomie sprawił, że Jastrzębie-Zdrój znalazł się na 22. miejscu zestawienia. Przed tym miastem uplasowały się m.in. Gliwice (14. miejsce), Ruda Śląska (10. miejsce) i Tychy (6. miejsce). Tuż za podium znalazły się Katowice, a najniższą pozycję wśród miast z województwa śląskiego zajęła Dąbrowa Górnicza (48. miejsce).

Chociaż w zestawieniu przed Jastrzębiem-Zdrojem znalazło się aż 9 śląskich miast, kierowcy z Jastrzębia-Zdroju w III kwartale bieżącego roku płacili za ubezpieczenie komunikacyjne średnio 651 zł. To o 27 zł mniej od średniej krajowej i jednocześnie o 24 zł więcej od średniej wojewódzkiej. W porównaniu z innymi miastami położonymi na terenie województwa śląskiego Jastrzębie-Zdrój nie wypada najgorzej. Mniej płacili kierowcy m.in. z Będzina (632 zł), Piekar Śląskich (612 zł) i Tarnowskich Gór (577 zł), a więcej mieszkańcy Katowic (701 zł).

– Ustalając wysokość składki OC, towarzystwa biorą pod uwagę szereg czynników. Liczy się nie tylko historia ubezpieczenia kierowcy i dane dotyczące jego pojazdu, ale również trasa, po której porusza się on na co dzień. Sieć i rodzaj dróg, liczba ich użytkowników czy statystyki wypadkowe dla danego regionu przekładają się na ryzyko wystąpienia kolizji lub wypadku. W efekcie mieszkaniec Katowic płaci za polisę średnio 701 zł, a mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju 651 zł – mówi Tomasz Kroplewski, Kierownik ds. Rozwoju Produktu rankomat.pl.