Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Zawody przyszłości: Pasjonaci Internetu poszukiwani

20.07.2021 07:00 | 0 komentarzy | kama

Cykl publikacji medialnych pt. „Zawody przyszłości”, realizowany jest we współpracy z przedsiębiorstwami w naszym regionie. Na podstawie ich opinii, prezentujemy zawody, których „zdobycie” warto rozważyć, zarówno z punktu widzenia najbliższej, jak i dalszej przyszłości.

Zawody przyszłości: Pasjonaci Internetu poszukiwani
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Według Macieja Musioła współwłaścicela ostrog.net w ciągu najbliższych 10 lat w branży, w której działa będzie największe zapotrzebowanie na pracowników wykwalifikowanych w spawaniu światłowodów oraz pomiarach kabli światłowodowych.

Jak mówi przedstawiciel raciborskiej firmy podłączenie internetu, to nie wszystko, liczy się również umiejętność konfiguracji sprzętu komputerowego oraz peryferiów. Internet rzeczy jest coraz bardziej powszechny, lada moment wszystko będzie podłączone do Internetu i będzie z niego korzystało. Ostrog.net współpracuje z raciborskim szkołami średnimi. Uczniowie odbywający praktyki w raciborskiej firmie w większości przypadków mogą liczyć na współpracę z lokalnym dostawcą Internetu po zakończeniu edukacji.