Piątek, 23 lipca 2021

imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława

RSS

Uczniowie Ekonomika zarządzali wirtualną firmą. Poradzili sobie najlepiej w Polsce

18.06.2021 06:00 | 0 komentarzy | ż

Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga zajęli 1. miejsce w finale w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach Menedżerskich organizowanych przez Fundację Przedsiębiorczości Revas. Uczniowie uczęszczają do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu. Chodzą do klasy o profilu technik-logistyk.

Uczniowie Ekonomika zarządzali wirtualną firmą. Poradzili sobie najlepiej w Polsce
Uczniowie Michał Kiner, Paweł Stępiński i Dawid Hamiga z dyrektorem szkoły Pawłem Ptakiem.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach prowadzenia wirtualnej działalności gospodarczej uczniowie mieli możliwość wcielenia się w rolę współwłaścicieli klubu fitness zajmujących się świadczeniem usług z zakresu treningów oraz różnego rodzaju zajęć sportowych.

Uczniowie zarządzali swoją wirtualną firmą „ForgeOfPower” podejmując realistyczne decyzje biznesowe: zatrudniali pracowników, wyposażali ich stanowiska pracy, zakupywali zasoby potrzebne do realizacji sprzedaży, podejmowali decyzję dotyczące marketingu, określali popyt na usługi i je sprzedawali, rywalizowali o klientów z innymi firmami. Po dwóch miesiącach zmagań dostali się do ścisłego finału, gdzie poprzeczka została zawieszona jeszcze wyżej, a oni mimo wszystko okazali się najlepsi!

- Gra jest rewelacyjna, umożliwia wykorzystanie naszych zdolności i wiedzy w praktyce. Przygotowuje nas do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa w przyszłości. Gra nie należy do łatwych, wymaga myślenia i analizowania. Ważną umiejętnością jest również analiza podjętych decyzji i rynku

- mówi Dawid Hamiga, jeden ze zwycięzców.

- Zdecydowałem się kilka lat temu wprowadzić do szkoły Branżowe Symulacje Biznesowe REVAS, ponieważ jestem zdania, że nic tak dobrze nie oddaje rzeczywistości biznesowej jak te symulacje. Uczestnicy gry wcielają się w rolę wirtualnych menedżerów, gdzie każda decyzja jest obarczona dużym ryzykiem. Sukces na rynku zależy tylko i wyłącznie od ich determinacji i przygotowania. Tak jak w życiu, co jest wartością dodaną tej gry - podkreśla Paweł Ptak, Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Raciborzu.

źródło: ZSE Racibórz, oprac. ż