Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Uczniowie z Raciborza na praktykach w Londynie

01.10.2019 09:49 | 0 komentarzy | ż

Zagraniczne praktyki zawodowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem na poszerzenie umiejętności zawodowych uczniów. Grupa młodzieży CKZiU nr 1 w Raciborzu ucząca się w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych, technik hotelarstwa i technik logistyk postanowiła wyjechać na miesięczne praktyki zawodowe do Londynu.

Uczniowie z Raciborza na praktykach w Londynie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Technicy hotelarstwa odbywają staż zawodowy w pięciogwiazdkowych obiektach - Hotelu Lancaster oraz Shangri la Hotel zlokalizowanym w najwyższym budynku Londynu – The Shard. Technicy żywienia i usług gastronomicznych odkrywają nowe smaki w renomowanej restauracji Caldesi, natomiast technicy logistycy zgłębiają tajniki zawodu w firmie Taj Accountants.

Pierwsze dni na praktykach nie są łatwe – pełne nowych wrażeń i informacji. Uczniowie poznają współpracowników i zasady panujące w przedsiębiorstwach.

W ramach wyjazdu organizowane są również wycieczki. Uczniowie zobaczyli najważniejsze zabytki Londynu: Westminster Abbey, Houses of Parliament, Buckingham Palace czy Trafalgar Square. Po przejażdżce na London Eye przyszedł czas na wizytę w British Museum i Natural History Museum.

Praktyki zawodowe odbywają się w ramach projektu "Staże zawodowe inwestycją w przyszłość i sukces zawodowy uczniów" realizowanego ze środków Unii Europejskiej – Program Erasmus+.

Więcej zdjęć i informacji można zobaczyć na Facebooku.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciorzu, oprac. ż