Sobota, 6 marca 2021

imieniny: Jordana, Róży, Kolety

RSS

Złota Przyłbica dla Andrzeja Palicy czyli zakończenie roku szkolnego w OSZ Rafako [ZDJĘCIA]

17.06.2019 13:25 | 1 komentarz | żet

Tacy fachowcy nie szukają pracy, to praca szuka ich...

Złota Przyłbica dla Andrzeja Palicy czyli zakończenie roku szkolnego w OSZ Rafako [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W poniedziałek 17 czerwca w Pałacyku Myśliwskim Rafako zorganizowano uroczystość zakończenia roku szkolnego Oddziału Szkolenia Zawodowego Rafako. Wzięli w niej udział uczniowie raciborskiego "Mechanika", którzy uczą się w OSZ fachu ślusarza/spawacza. Była to okazja do wręczenia świadectw, a także wyróżnienia najlepszych uczniów.

- Próbowaliśmy powiązać te nagrody nie tylko z waszymi ocenami, ale również frekwencją, zachowaniem i kulturą osobistą - powiedział kierownik OSZ Rafako Jerzy Lis. W trakcie uroczystości nagrodzono również najlepszych spawaczy. Złotą, srebrną i brązową przyłbicę zdobyli odpowiednio: Andrzej Palica, Tomasz Błaszczok, Przemysław Sosna.

- Jesteście kolejnym pokoleniem, które potwierdza, że rozpoczęta przed laty współpraca szkoły i Rafako była dobrym pomysłem. Dysponujecie umiejętnościami, które pozwalają wam lepiej poruszać się po rynku pracy - powiedział do uczniów dyrektor CKZiU nr 2 "Mechanik" Sławomir Janowski.

- Mam nadzieję, że pracownicy Rafako będą wam pomagać. Rafako się zmienia, warto tu zostać i pracować - zachęcał absolwentów szkoły dyrektor Zakładu Produkcji Kotłow Rafako Grzegorz Brożek.

Część absolwentów ośrodka zdecydowała się kontynuować pracę w Rafako, część ma inne plany zawodowe. - Życzę Wam, abyście byli dobrymi ambasadorami tej szkoły. Żebyście wspominali ją jako miejsce, w którym dużo się nauczyliście - dodał Jerzy Lis.