Niedziela, 20 czerwca 2021

imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny

RSS

Zobaczcie w jakich warunkach kształci się w "Mechaniku"

18.03.2019 15:34 | 0 komentarzy | żet

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 "Mechanik" w Raciborzu dokonano oficjalnego otwarcia nowych pracowni zawodowych.

Zobaczcie w jakich warunkach kształci się w "Mechaniku"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dyrektor "Mechanika" Sławomir Janowski podziękował byłemu staroście raciborskiemu Ryszardowi Winiarskiemu oraz obecnemu staroście Grzegorzowi Swobodzie za wsparcie w postaci realizacji projektu, którego efektem są nowe pracownie do praktycznej nauki zawodu w szkole.

Starosta G. Swoboda powiedział, że nowe pracownie zawodowe są wizytówką powiatu raciborskiego, a kształcąca się takich warunkach młodzież będzie mieć ułatwiony start na rynku pracy. 

Goście, wśród których nie zabrakło władz powiatu, dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz przedstawicieli pracodawców, zwiedzili pracownie maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, pomiarów elektrycznych, odnawialnych źródeł energii oraz obróbki skrawaniem.

Inwestycja, której efekt można oglądać na zdjęciach, jest pokłosiem projektu "Nowoczesne pracownie do praktycznej nauki zawodów w Powiecie Raciborskim". Pracownicy starostwa pozyskali na jego realizację 4 mln zł unijnego dofinansowania. O nowe pracownie zawodowe wzbogaciły się również: Budowlanka, Ekonomik, Gastronomik oraz Plastyk.

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski