Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokonali czeskich konkurentów

11.03.2018 18:24 | 0 komentarzy | ż

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu zwyciężyli w Międzynarodowym Turnieju Budowlanym Północnego regionu Czech.

Młodzi budowlańcy z Raciborza pokonali czeskich konkurentów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

9 i 10 marca odbyła się w Ostrawie XXII edycja SUSO (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel) - Międzynarodowego Turnieju Budowlanego Północnego regionu Czech. Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn z Republiki Czeskiej i jedna z Raciborza. Dwuosobowa drużyna CKZiU nr 1 w Raciborzu: Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów i będzie reprezentować region w finale, we wrześniu w Pradze.

Zawodnicy mieli do wykonania cztery zadania: w systemie Cemix polegające na rozwiązaniu teoretycznego testu i wykonaniu wyprawy tynkarskiej cienkowarstwowej, w systemie Porotherm Profi polegającej na murowaniu narożnika ściany z pustaków Porotherm na zaprawie klejowej, wykonanie komina Schiedel, wykonanie bardzo wymagającego narożnika ściany ze ściętym ramieniem oraz częścią półokrągłego filara wbudowanego w ścianę z bloczków YTONG na zaprawie klejowej.

Jury SUSO 2018 podkreśliło bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich drużyn. Szczególne wyróżnienie skierowano do uczniów z Polski za ich wszechstronne przygotowanie. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, drużyna Budowlanki (Kamil Satarowski oraz Paweł Wierzbicki) wygrała w XXI edycji turnieju w Ostrawie oraz finał w Pradze.

Opiekunowie drużyny: Andrzej Kuc i Piotr Parys ponownie stwierdzili „Nie zawsze musimy wygrywać - fajnie, że wystarczająco często...".

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu