Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

II LO w Raciborzu ma własną aplikację na Androida

Maciej Malinowski wykonał szkolną aplikację na urządzenia z systemem Android.

II LO w Raciborzu ma własną aplikację na Androida

W ubiegłym roku kilku nauczycieli II LO w Raciborzu zakasało rękawy i zaadoptowało stare pomieszczenia gospodarcze, zamieniając je w klub ucznia AZYL… W tym roku stworzyli coś zgoła innego dla swoich uczniów… Po wielu, wielu, wielu, wielu, wielu dniach pracy, testów i stale zmieniających się koncepcji udało im się wykonać szkolną aplikację na urządzenia z systemem Android. Z programu można korzystać zarówno na smartfonach jak i tabletach.

Co można znaleźć w aplikacji:

1. Aktualne zastępstwa.

2. Plan lekcji (offline lub online zależnie od wersji).

3. Info o szkole.

4. Wiele możliwości i sposobów komunikacji ze szkołą.

5. Licznik wakacyjny i… maturalny.

6. Dokumenty szkolne (statut, system oceniania, wnioski, itp.)

7. Informacje dla maturzystów (harmonogramy, regulaminy, itp.)

8. Kalendarium roku szkolnego.

9. Zakładkę dla gimnazjalistów i pierwszoklasistów z informacją o rozszerzeniach.

10. Odnośniki do przydatnych stron.

11. Trochę rozrywki… ;)

12. Informacje i instrukcję jak korzystać z programu.

13. I wiele więcej…

Aplikacje oraz więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły http://zso2rac.info/aktualnosci/1658-uwaga-prezent-dla-uczniow-ii-lo.html lub na profilu II LO na FB.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].