Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ostróg zapoznał się ze Zbiornikiem Racibórz

Drugie spotkanie nt. Zbiornika Racibórz zainteresowało około 30 osób, którzy przyszli do Gimnazjum nr 2 na Ostrogu. Poprowadził je ponownie Augustyn Bombała, a rozpoczął prezydent Mirosław Lenk.

Ostróg zapoznał się ze Zbiornikiem Racibórz
Na spotkanie w G2 przyszło mniej osób niż do magistratu dzień wcześniej

Obu panów wspomagał w kwestiach technicznych Stanisław Mrugała odpowiedzialny w urzędzie za zarządzanie kryzysowe. Podobnie jak prezydenckie spotkania dla mieszkańców prezentację nt. Zbiornika Racibórz Dolny zorganizowano w szkolnym korytarzu G2. Przygotowano tam znacznie więcej krzeseł niż osób, które przyszły. Pierwszą część spotkania wypełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez RZGW z Gliwic. Bombała powiedział w trakcie jej omawiania o aktualnych działaniach na terenie budowy. Pracuje już na niej 10 specjalnych maszyn umieszczające 54 tys. pali, wbijanych w ziemię. Prelegent wspomniał m.in. o zasypaniu na odcinku 300 m kanału Ulgi, którym pójdzie nowy wał przeciwpowodziowy, a także o przełożeniu rzeki Psiny w nowy korytarz betonowy używany w okresie zagrożenia powodzią.

Więcej na temat dyskusji na spotkaniu w Nowinach Raciborskich.

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].