Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pełna sala na spotkaniu o budowie Zbiornika Racibórz

To pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych dla mieszkańców, poświęconych inwestycji przeciwpowodziowej. Do magistratu przyszedł Augustyn Bombała z RZGW.

Pełna sala na spotkaniu o budowie Zbiornika Racibórz
Frekwencja na spotkaniu nt. Zbiornika Racibórz w urzędzie miasta

Ponad 50 osób zainteresowała inicjatywa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej by zapoznać raciborzan ze szczegółami budowy Zbiornika Racibórz. Prócz nich pojawiło się 5 radnych miejskich (R. Myśliwy, Fita, Mainusz, Rycka i Wiecha). W spotkaniu wzięli też udział prezydent Lenk z zastępcą. Pierwszą prezentację zorganizowano dziś w urzędzie miasta, jutro kolejna - na Ostrogu (w G2, o godz. 17.00), a w planach jest jeszcze wizyta RZGW w Brzeziu.

Pierwsze pytanie zadał radny miejski Robert Myśliwy dociekając czy Zbiornik Racibórz zostanie próbnie napełniony. - Nie potwierdzam tej informacji - oznajmił Bombała.

Wkrótce obszerniejsza relacja ze spotkania.

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].