Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zbiornik Racibórz. Waszyngton zdecyduje czy raciborskie drogi będą niszczone

Dwa nowe mosty, na Odrze i Psinie mają powstać by firma Dragados budująca Zbiornik Racibórz mogła pracować bez korzystania z dróg publicznych. Wymagana jest zgoda Banku Światowego.

Zbiornik Racibórz. Waszyngton zdecyduje czy raciborskie drogi będą niszczone
Augustyn Bombała z RZGW zapowiada, że jest szansa by transport materiałów do budowy Zbiornika Racibórz dowozić poza systemem dróg publicznych

Ogłosił to na dzisiejszej konferencji prasowej w RZGW Augustyn Bombała szef projektu budowy Zbiornika Przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Przesłano dokumenty do Banku Światowego w Waszyngtonie, prosząc o zgodę na aneksowanie umowy między RZGW a firmą Dragados, by materiały do budowy obiektu transportować poza systemem dróg publicznych. W gminie Krzyżanowice muszą w tym celu powstać dwa tymczasowe mosty. - Jeśli się uda, to ani tona materiału nie pojedzie drogami publicznymi - zapowiada A. Bombała.

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].