Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na kłopoty... Brzoska. Szef InPost przyjedzie ratować Racibórz

Rafał Brzoska, który stworzył firmę InPost, z powodzeniem konkurującą z Pocztą Polską, będzie gościem powiatowej komisji rozwoju. 21 lutego wystąpi przed członkami rady powiatu, miasta i wójtami gmin.

Na kłopoty... Brzoska. Szef InPost przyjedzie ratować Racibórz
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Posiedzenie, na którym pojawi się słynny biznesmen organizuje Leonard Malcharczyk, szef komisji rozwoju. - Zabiegam o przyjazd pana Brzoski już drugi rok. 21 lutego to dlań jedyna wolna data aby zjawić się w Raciborzu. Zaprosiłem na spotkanie przedstawicieli rady Raciborza i wójtów gmin mając nadzieję, że dowiemy się od przedsiębiorcy, który osiągnął sukces, czego potrzeba ziemi raciborskiej by przyciągała inwestorów - mówi nam Malcharczyk.

Zdaniem przewodniczącego komisji rozwoju przez dwie kadencje samorządowi powiatowemu nie udało się sprowadzić na Raciborszczyznę żadnego zewnętrznego inwestora i trzeba znaleźć odpowiedź dlaczego tak się dzieje. - Pozytywem są chociaż impulsy jakie wypłynęły z komisji rozwoju w sprawie strefy ekonomicznej czy rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii - twierdzi Malcharczyk.

Obrady z udziałem Rafała Brzoski zaczną się w piątek, w samo południe, w starostwie powiatowym.

Ludzie

Leonard Malcharczyk

Radny Powiatu Raciborskiego.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
gucioptasznik 19.02.2014 07:58

A ja uważam odwrotnie, szkoda czasu na gadanie do gości, którym wygodnie jest na posadkach, na których kasę dostaje się bez względu na osiągane efekty. Im jest wygodniej nic nie robić, bo czy czy się stoi czy się leży tyle samo się należy. Nie ma inwestycji bo im się to nie opłaca-mieliby dodatkowe problemy, a tak mogą sobie w spokoju wręczać kwiatki jubilatom, nagrody działaczom kultury i symulować zapracowanie i troskę o lokalnych naiwniaków.

Ernest 18.02.2014 18:26
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Szanowny Panie Malcharczyk po co się tak trudzić i zapraszać? Moja osoba wystarczyłaby, aby wytłumaczyć Panu jak się staje "słynnym biznesmenem". Zyski = kosztem ciężkiej rzeszy ludzi. Pracownicy tego "biznesmena", a z niejednym miałem do czynienia mówią wprost o obozowych zasadach i płacach pod rygorem kar, a karę można dostać za byle co. Rotacja pracownicza jest ogromna. Ludzie po dwóch miesiącach mamienia obietnicami wielkich pieniędzy odchodzę bez grosza, nie mając nawet pieniędzy na założenie sprawy cywilnej. Tak wygląda recepta na sukces w dzisiejszych czasach!