Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zwiedzili trzy państwa naraz

Jedną z ostatnich wycieczek, które zakończyły tegoroczną Akcję Lato w świetlicach był wyjazd dzieci w Beskidy, do urokliwie położonych miejscowości Istebna, Koniaków i Jaworzynka.

Zwiedzili trzy państwa naraz
fot. Świetlica w Gaszowicach

Zwiedzanie rozpoczęli od Chaty Kawuloka w Istebnej, gdzie izby wypełnia niesamowity klimat, barwne opowieści i przede wszystkim wyjątkowe melodie. Dźwięki unikatowych, pasterskich instrumentów przeniosły uczestników wycieczki w dawno minione czasy. W chacie obejrzeli m.in. tradycyjny wystrój wnętrz i archaiczne sprzęty codziennego użytku, np. żarna służące do wyrobu mąki. Ciekawą atrakcją był „kurlawy” piec, z którego dym wydobywał się prosto do pomieszczenia, bo nie posiadał komina. Po Istebnej dzieci pojechały do Jaworzynki, gdzie specjalnym szlakiem do szli do Trójstyku, czyli miejsca, gdzie spotykają się granice trzech państw: Polski, Czech i Słowacji. Po pobycie w trzech państwach na raz wszyscy udali się do Koniakowa, by wejść na bezleśny wierzchołek Ochodzitej, który stał się pięknym punktem widokowym z jedną z najlepszych panoram Beskidów, z Tatrami w tle.

(ska)

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].