Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Świerklanach przygotowują się do WOŚP

13 stycznia 2012 roku odbędzie się kolejny XXI finał WOŚP. W świerklańskim Gimnazjum im. Karola Miarki przygotowania już idą pełną parą, a każdy chętny może zostać wolontariuszem.

 

Organizatorzy akcji zachęcają do pomocy absolwentów szkoły oraz osoby, które chciałyby zaprezentować swój talent muzyczny. Wszyscy chętni mogą wysłać swoje zgłoszenie do końca roku na adres togetherskrobl@gmail.com. W czasie popołudniowego koncertu, podobnie jak w roku ubiegłym czynna będzie świąteczna kawiarenka, w której można będzie skosztować pysznych wypieków przygotowanych przez uczniów i rodziców. Będzie też czynny Bank Dobrych Serc! Ponadto, uczniowie zaprezentują ręcznie wykonaną biżuterię z filcu. Organizatorzy zapraszają również wszystkich zainteresowanych sportem, bowiem od rana odbywać się będą w salach gimnastycznych zawody piłki nożnej oraz siatkowej. Turnieje cieszą się olbrzymim zainteresowaniem, a drużyny z roku na rok prezentują coraz to wyższy poziom. Pieniądze zebrane w ramach XXI finału zostaną podzielone po połowie: na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych w sprzęt medyczny. Ten finał w znacznej części dedykowany jest ludziom w podeszłym wieku, chorym na choroby przewlekłe. Orkiestra planuje zakupić takie urządzenia jak: łóżka o regulowanej wysokości z zabezpieczeniami, materace przeciwodleżynowe, statywy mobilne do kroplówek, ssaki elektryczne i akumulatorowe, pompy infuzyjne i pompy żywieniowe oraz sprzęt rehabilitacyjny typu rotory kończyn dolnych i górnych, tory do nauki chodzenia, czy rowery treningowe. – Dzień XXI finału będzie jak zawsze dniem pełnym optymizmu i radości. Mamy nadzieję, że skłoni on mieszkańców naszej gminy do wspólnego bycia ze sobą i spowoduje, że choć na moment odejdą wszelkiego rodzaju troski i kłótnie. Niech 13 stycznia 2013 r. będzie także dniem, w którym troska o dzieci i seniorów będzie na ustach wszystkich, a następnie – niech nie będzie to tylko jeden dzień, ale cały rok naszych wytrwałych starań, aby polepszyć los wnuczków oraz ich dziadków. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy wrzucając nawet symboliczny grosik pomogą potrzebującym osobom – mówią uczniowie gimnazjum, zaznaczając, że każdy z wolontariuszy będzie miał identyfikator ze swoim zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczątką gimnazjum.

(ska)

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].