Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkoci, Hiszpanie i Finowie w gościnie u uczniów z Mszany

Zespół Szkół podsumował działania w ramach projektu Comenius

Zespół Szkół w Mszanie podsumował realizację rocznego projektu Comenius. Z tej okazji w tym tygodniu w gminie gościło 7 nauczycieli ze Szkocji, Hiszpanii i Finlandii.

Mszańska szkoła przygotowania do uczestnictwa w projekcie rozpoczęła już w drugiej połowie 2010 r. W lutym 2011 r. do fińskiej miejscowości Kalajoki pojechała sześcioosobowa grupa uczniów, wyłonionych na podstawie ocen z egzaminu praktycznego z języka angielskiego oraz stopnia zaangażowania w realizację projektu. Z kolei w maju 2011 r. mszańscy gimnazjaliści gościli w swoich domach rówieśników z Finlandii, Hiszpanii i Szkocji. Zwiedzili m.in. Ustroń i Wisłę. Trzecia wymiana uczniów odbyła się w październiku ubiegłego roku. Wówczas 5 uczniów z dwójką opiekunów wyjechało do Hiszpanii , gdzie zwiedzili ruiny starego miasta Baleo Claudia, winiarnię oraz interaktywne muzeum prehistoryczne.

Ostania wymiana miała miejsce w połowie w dniach od 12 do 16 maja br. Uczniowie z Mszany zwiedzili Edynburg w Szkocji i odwiedzili oceanarium.  – Ten projekt nauczycielom dał możliwość wymiany doświadczeń, a uczniom niezapomniane przeżycia. Na pewno będziemy utrzymywać nawiązane znajomości – mówi Wioletta Marczyk-Kokoszka, koordynatorka działań.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].