Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sabina Bartecka z Żor wśród najlepszych triathlonistek świata

Fenomenalny debiut na triathlonowych Mistrzostwach Świata 70.3 Ironman, zaliczyła żorzanka Sabina Bartecka. Wspierana przez Miasto Żory zawodniczka zajęła 13 miejsce w swojej kategorii, wśród 262 najlepszych triathlonistek z całego świata!

Sabina Bartecka z Żor wśród najlepszych triathlonistek świata
Sabina Bartecka z medalem za ukończenie Mistrzostw Świata 70.3 Ironman. Fot. zory.pl

Mieszkanka Żor uprawia triathlon od 2015 roku. Może się pochwalić imponującymi osiągnięciami - na swoim koncie ma kilkadziesiąt wygranych zawodów, w tym również złote medale Mistrzostw Polski. Sabina Bartecka jest pierwszą Polką i drugą kobietą na świecie, która ukończyła „Diablaka”, czyli jeden z najtrudniejszych triathlonów na pełnym dystansie. Jest również rekordzistką trasy tych wymagających zawodów z metą na Babiej Górze.

Obecny rok jest wyjątkowo udany dla naszej zawodniczki! Podczas 70.3 Ironman Warsaw Sabina Bartecka wygrała swoją kategorię wiekową i zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Świata World Championship 70.3 Ironman, które odbyły się w St. George w stanie Utah w USA.

W tych niezwykłych zawodach wzięło udział prawie 6 tysięcy najlepszych triathlonistów ze 100 państw. Trasa mistrzostw ze względu na swój profil uchodzi za bardzo wymagającą. Zawodnicy mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu. Konkurencja pływacka odbyła się w jeziorze Sand Hollow, który jest częścią parku stanowego. Trasa kolarska miała zdecydowanie pagórkowaty charakter i przebiegała m.in. przez rezerwat pustyni Red Cliffs, a jej najważniejszym wyzwaniem był sześciokilometrowy podjazd Snow Canyon, na którym trzeba było się zmierzyć z 300 metrowym wzniesieniem. Warto podkreślić, że trasa ta uchodzi za jedną z najtrudniejszych tras rowerowych, na jakich odbywają się zawody Ironman na świecie.

Widoki były tak cudowne, że wcale nie czuło się zmęczenia podjazdem, który przebiegał przez Park Stanowy Snow Canyon. Góry z czerwonego piaskowca zrobiły na mnie ogromne wrażenie – mówi Sabina Bartecka.

Kolejne trudności czekały zawodniczkę podczas ostatniego, biegowego etapu rywalizacji. Rozpoczął się on od 3,5-kilometrowego podbiegu, a całość odbywała się na wysokości 1000 m n.p.m. Trasa przebiegała przez miasteczko i pole golfowe, które na czas mistrzostw zostało udostępnione zawodnikom do rywalizacji.

Zawody były absolutnie fantastyczne pod każdym względem, zarówno organizacyjnym, jak i widokowym. Zapierające dech w piersiach krajobrazy St. George i widoki na otaczające je kaniony na zawsze pozostaną w mojej pamięci – przyznaje zawodniczka.

Ostatecznie Sabina Bartecka ukończyła zawody z bardzo dobrym czasem 5 godzin i 20 minut, co dało jej 13 miejsce w kategorii wiekowej na 262 startujące kobiety.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, a o kolejnych zajmowanych miejscach decydowały dosłownie sekundy. Moje konkurentki od 9. miejsca miały niemal identyczny czas jak mój, decydujące okazały się sekundy – przyznaje żorzanka.

W drodze do tego sukcesu Sabinę Bartecką wspierało Miasto Żory oraz klub UKS „Salmo” Żory.

źródło: zory.pl

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].