Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złote i Diamentowe Gody w Żorach. 38 par małżeńskich dostało medale od Prezydenta RP

Małżeństwa, które w ostatnich miesiącach świętowały 50. oraz 60. rocznicę ślubu spotkały się z prezydentem Żor Waldemarem Sochą.

Złote i Diamentowe Gody w Żorach. 38 par małżeńskich dostało medale od Prezydenta RP
Spotkanie prezydenta Waldemara Sochy z jubilatami odbyło się w domu przyjęć "Arkadia".

50 lat po ślubie

Podczas uroczystości wszyscy świętujący małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty i kosze podarunkowe, a pary obchodzące "Złote Gody" zostały ponadto odznaczone Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Tym zaszczytnym wyróżnieniem zostało uhonorowanych 38 par małżeńskich: Teresa i Jan Białaszczykowie, Ilona i Robert Białoniowie, Krystyna i Jan Czajowie, Aleksandra i Józef Czekałowie, Irena i Jan Golcowie, Elżbieta i Zbigniew Graczowie, Barbara i Włodzimierz Grodzcy, Urszula i Mirosław Janeczkowie, Janina i Zygmunt Kaszlowie, Wiesława i Andrzej Kolorzowie, Danuta i Ryszard Kubasikowie, Weronika i Krystian Kubuszokowie, Helena i Julian Kucabowie, Mariola i Wilhelm Kuczawscy, Janina i Jan Kuczerowie, Stefania i Zbigniew Kudykowie, Marianna i Ryszard Krępicowie, Marta i Henryk Langerowie, Irena i Czesław Lazarowiczowie, Leokadia i Henryk Łuczakowie, Felicja i Henryk Mańkowie, Krystyna i Marian Mendochowie, Wioletta i Zbigniew Mikołajczakowie, Helena i Jan Niedziela, Stanisława i Wiesław Podlińscy, Irena i Henryk Pustelnikowie, Maria i Stanisław Przeliorzowie, Zofia i Tadeusz Siarowie, Maria i Bolesław Sobikowie, Katarzyna i Alojzy Szafarczykowie, Kazimiera i Ryszard Tamiołowie, Irena i Stanisław Tomanowie, Łucja i Roman Topijowie, Lidia i Józef Uckowie, Elżbieta i Bolesław Uljarczykowie, Ewa i Bolesław Waldonowie, Alina i Ryszard Wittowie oraz Grażyna i Edward Wóltańscy.

60 lat po ślubie

W gronie jubilatów obchodzących w tym roku "Diamentowe Gody", czyli 60. rocznicę ślubu znalazło się natomiast siedem par: Róża i Leon Głodowscy, Agnieszka i Wacław Kwokowie, Irena i Herbert Przybyłowie, Anna i Ryszard Skowronowie, Łucja i Antoni Skrzypczakowie, Róża i Adolf Szulikowie oraz Amalia i Hieronim Wuzikowie.

- Nasze spotkanie jest okazją, by podziękować za to, co zrobiliście dla rodzin, miasta i kraju. To wy poświęciliście na to swoją energię, swoją pracę – dla młodszych pokoleń. To dzięki Waszym staraniom i pracy żyjemy w kraju, który się rozwija i pięknieje. Za to, w imieniu wszystkich mieszkańców naszego miasta, składam wyrazy uznania i podziękowania – powiedział prezydent Żor Waldemar Socha wznosząc toast za jubilatów.

70 lat po ślubie

Uroczystość uświetniły występy kwartetu smyczkowy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach oraz Zespołu Ludowy Pieśni i Tańca "Osiny", który od wielu lat towarzyszy jubilatom podczas uroczystych spotkań z prezydentem miasta, przypominając im popularne śląskie melodie.

Warto dodać, że "Kamienne Gody", czyli 70. rocznicę ślubu świętowali w tym roku państwo Maria i Roman Kulowie. Niestety już po jubileuszu pani Maria zmarła, zaś pan Roman nie mógł być obecny na spotkaniu z prezydentem Żor. List gratulacyjny, kwiaty i kosz podarunkowy zostały mu przekazane w jego miejscu zamieszkania.

* * *

- Szanownym Jubilatom gratulujemy pięknych rocznic i życzymy wiele szczęścia, zdrowia i radości na dalsze wspólne lata życia! Zachęcamy pary, które w najbliższym czasie będą świętowały 50., 60., 65. czy 70. rocznicę ślubu do zgłaszania się do Urzędu Stanu Cywilnego, mieszczącego się w siedzibie Urzędu Miasta Żory przy Rynku 9, tel. 32 43 48 126/127, e-mail: usciso@um.zory.pl - informuja urzędnicy z Żor.

źródło: UM Żory, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].