Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nowiny Wodzisławskie o związku zawodowym w magistracie

Podwyżki płac w wodzisławskim magistracie to temat rzeka, poruszany m.in. podczas komisji i sesji radnych. Pracownicy urzędu postanowili działać, aby mieć mocniejszą pozycję w rozmowach z pracodawcą. Dlatego założono w urzędzie „Solidarność”, do której zapisały się 133 osoby. To, jak na razie, ponad połowa pracowników. Jakie są żądania związkowców? O tym przeczytacie w najnowszym numerze Nowin Wodzisławskich.

Nowiny Wodzisławskie o związku zawodowym w magistracie

Ponadto przyglądamy się ozdobom świątecznym, które zawisły już w dzielnicach Wodzisławia Śląskiego, przytaczając komentarze radnych i urzędników.

Piszemy też o Akcji Zima, dzieląc się ważnymi telefonami, które mogą się przydać, kiedy śnieg zasypie drogi. Ponadto opisujemy powitanie nowego wozu bojowego w OSP Jedłownik, sprawę sprzedaży piwa bezalkoholowego nieletnim i konkurs wiedzy o bezpieczeństwie PGG. Prezentujemy też zdjęcie borowika giganta, którego znalazł mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego.

Relacjonujemy również ostatnie wydarzenia: galę Gorzyckiej Perły, jubileusze małżeńskie z Radlina, koncert Appassionato w Pałacu Dietrichsteinów i Przegląd Pieśni Patriotycznej w Pszowie.

Zapraszamy do lektury!

Kup dostęp do e-wydania aktualnego numeru Nowin Wodzisławskich

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].