Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

11 listopada zatrzymamy czas na 50 lat. Kapsuła czasu spocznie w Żorach!

Żory będą miały swoją kapsułę czasu. Pojemnik zawierający informacje o tym, jak wyglądało i jak nadal toczy się życie w mieście, zostanie zamknięty i umieszczony pod ziemią w centrum miasta. Zapraszamy wszystkich mieszkańców na ul. Klimka w Żorach, 11 listopada od godz. 12.00!

11 listopada zatrzymamy czas na 50 lat. Kapsuła czasu spocznie w Żorach!

Wydarzeniem, które zainspirowało pomysłodawców do akcji jest 750. rocznica założenia Miasta Żory. Współorganizatorami wydarzenia są Urząd Miasta w Żorach na czele z patronem honorowym wydarzenia prezydentem Waldemarem Sochą oraz Wydawnictwo Nowiny – wydawca miesięcznika Nowiny Żorskie oraz regionalnego portalu Nowiny.pl – mediów które od ponad dwóch lat na stałe goszczą wśród mieszkańców Żor.

Ceremonia umieszczenia kapsuły na najbliższe 50 lat przy ul. Klimka w Żorach odbędzie się 11 listopada. Od godz. 12.00 do 13.30 żorzanie będą mogli zrobić sobie zdjęcie z kapsułą, podpisać list do „Żorzan roku 2072 ” oraz dostać ostatnie kolekcjonerskie wydanie Nowin Żorskich.

Natomiast o godz. 13.30 zgromadzą się przy ul. Klimka przedstawiciele władz miejskich oraz partnerów przedsięwzięcia. Do kapsuły trafią wtedy pamiątki po czasach współczesnych oraz list do  „Żorzan roku 2072”. Po tym kapsuła zostanie zamknięta i osadzona w "studni" za pomocą szarf. Na koniec „studnia” zostanie zamknięta odlewanym wiekiem przygotowanym przez żorską firmę HLS System, które będzie można otworzyć tylko przy użyciu specjalnego pamiątkowego klucza. Trafi on do urzędu miasta lub Muzeum.

Warto zaznaczyć, że produkcję kapsuły i ozdobnego wieka sfinansował główny partner projektu – żorska Galeria Wiślanka.

Do kapsuły trafi również historyczne wydanie gazety Nowiny Żorskie złożonej z historycznych treści oraz najlepsze sześć prac w konkursie „Żory za 50 lat”!

Współorganizatorzy przedsięwzięcia  - Miasto Żory, Wydawnictwo Nowiny oraz Galeria Wiślanka zapraszają na event złożenia kapsuły czasu 11 listopada od godz. 12.00 przy ul. Klimka w Żorach!

Posłuchajcie jak zapraszamy Was na event na antenie radia Żory!

Zapraszamy na event_spot rafio Żory.mp3

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].