Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wydawnictwo Nowiny. Łączymy historię z przyszłością

Na początku, czyli w 1991 roku, były „Nowiny Raciborskie”. Tak nazwaliśmy naszą firmę i pierwszą gazetę. Założyliśmy ją w szóstkę – pięciu lokalnych dziennikarzy i grafik – samouk. Tytuł był nawiązaniem do czasopisma „Nowiny Raciborskie”, które ukazywało się od 1889 do 1921 roku. Ówczesne Nowiny były pierwszą polskojęzyczną gazetą w Raciborzu, ale w najlepszym okresie pisma jego wpływy sięgały całego Górnego Śląska.

Wydawnictwo Nowiny. Łączymy historię z przyszłością
Portfolio mediów Wydawnictwa Nowiny

Początki były trudne, ale potem już jakoś poszło! Szanując tradycję i historię, wciąż planujemy przyszłość, poszerzamy zasięg, rozwijamy nowe projekty. Dzisiaj Wydawnictwo Nowiny stoi na czterech nogach:

Nasze media

Koncentrujemy się przede wszystkim na Subregionie Zachodnim województwa śląskiego, który obecnie obejmuje powiaty: raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz Jastrzębie-Zdrój i Żory. Choć oczywiście w mediach internetowych i społecznościowych stale ten zasięg terytorialny poszerzamy.

Aktualnie jesteśmy wydawcą:

 • portalu regionalnego Nowiny.pl (zasięg – Subregion Zachodni Województwa Śląskiego),
 • portalu miejskiego JastrzębieOnline.pl,
 • portalu branżowego Agronowiny.pl (w przygotowaniu),
 • serwisu poświęconego pracy www.praca.nowiny.pl,
 • serwisu przeznaczonego dla uczniów szkół branżowych i techników www.Inspiraton.pl
 • tygodnika „Nowiny Raciborskie”,
 • tygodnika „Nowiny Wodzisławskie”,
 • bezpłatnego miesięcznika „Magazyn Rybnicki”,
 • bezpłatnego miesięcznika „Nowiny Jastrzębskie”,
 • bezpłatnego miesięcznika „Nowiny Żorskie”.

Nasze stałe projekty

Reagując na potrzeby regionu, w którym działamy, wykorzystujemy synergię zasięgu naszych mediów, kompetencji, wiedzy i znajomości otoczenia, którą mają nasi dziennikarze i pracownicy działu rozwoju biznesu, aby realizować ważne społecznie i atrakcyjne dla mieszkańców projekty.

Aktualnie nasze najważniejsze, cykliczne działania to:

 • projekt medialno-edukacyjny „InspiratON-Czas na zawodowców”, który wspiera szkolnictwo zawodowe, pomaga uczniom dobrze wybrać kierunek kształcenia, a absolwentom lepiej odnaleźć się na rynku pracy (www.inspiraton.pl),
 • projekt medialno-rekreacyjny „RowerON”, zachęcający do zdrowej aktywności ruchowej na świeżym powietrzu, inspirującego spędzania czasu wolnego oraz poszerzania wiedzy o bliższym i dalszym otoczeniu (www.roweron.pl),
 • projekt medialno-popularyzatorski „Czas na Śląskie”, który w myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, popularyzuje i promuje ciekawe tradycje, produkty, miejsca, wydarzenia i kulturę ziemi śląskiej.

Nasze książki

Od zawsze jesteśmy lokalnymi patriotami. Wychodzimy z założenia, że papier zadrukowany mądrze i z poszanowaniem środowiska to wciąż wartościowy sposób utrwalania wiedzy o naszej lokalnej historii, tradycji, ciekawych zjawiskach, a nade wszystko wartościowych ludziach. Dlatego wydajemy także książki, które często (choć nie zawsze) są zbiorami ciekawych, unikatowych publikacji medialnych naszych dziennikarzy i współpracowników. Zapraszamy na www.sklep.nowiny.pl, gdzie można zakupić nasze pozycje.

Nasza drukarnia

Od 2007 roku do Wydawnictwa Nowiny należy także drukarnia. Najczęściej wykonujemy produkty reklamowe (ulotki, plakaty, foldery, katalogi, itp.), wszelkiego rodzaju kalendarze, druki firmowe (teczki, segregatory, koperty, itp.) i niskonakładowe książki. Nie będzie jednak wielką przesadą stwierdzenie, że w miarę zdobywanych kompetencji, doświadczenia i wiedzy o rynku coraz częściej stajemy się domem produkcyjnym realizującym także projekty wymagające łączenia różnych technologii i procesów, służąc naszym klientom fachowym wsparciem, a także usługami magazynowania i prostej logistyki.

Mamy Cię czym zaskoczyć. Czytaj nas codziennie!

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022