Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Życzenia Senator Ewy Gawędy dla mieszkańców Żor z okazji 750-lecia

Szanowni Mieszkańcy Żor,
Mój list i życzenia kieruję zarówno do Was – obecnych mieszkańców miasta, jak i do kolejnych pokoleń, którym będzie dane otworzyć kapsułę czasu w 2072 roku

Życzenia Senator Ewy Gawędy dla mieszkańców Żor z okazji 750-lecia

Przede wszystkim gratuluję Wam pięknego jubileuszu 750-lecia, a za 50 lat – 800-lecia miasta. Te kilka wieków wspaniałej, choć czasem trudnej i skomplikowanej historii, stworzyło fundamenty dla miasta, które z dumą reprezentuję w parlamencie jako Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Miasta bogatego swą historią i tradycją, ale równocześnie odważnie patrzącego w przyszłość. Miasta, które pracowitością, przedsiębiorczością, mądrością mieszkańców i władz samorządowych przezwycięża trudności i staje się nowoczesnym, prężnie rozwijającym się centrum śląskiej gospodarki, edukacji i kultury.

Na naszych oczach spełnia się chińskie porzekadło „obyś żył w ciekawych czasach”. Te „ciekawe” czasy, to jednak nie tylko nieograniczone możliwości, ale też zagrożenia i obawy, którym coraz częściej musimy stawiać czoło.

Dlatego nade wszystko, zarówno Nam – współczesnym, jak i Wam – naszym następcom, życzę życia w pokoju. Życzę Wam także, aby Żory z każdym rokiem stawały się jeszcze lepszym miejscem do życia, do pracy, do wychowywania i kształcenia dzieci. Życzę Wam mądrych decyzji. Tych osobistych, ale także zbiorowych, które w Waszym imieniu podejmują wybrane przez Was władze, a które czasem będą miały strategiczny wpływ na przyszłość miasta nawet za 50 lat.

Dziś, z okazji tego imponującego jubileuszu, analizujemy fakty, wydarzenia i decyzje z przeszłości, wspominamy wybitne postaci, dzięki którym miasto Żory zapisało chlubne karty w swoich dziejach. Pamiętajmy jednak, że za 50 lat historią będzie to, co dziś dzieje się wokół nas, to w czym uczestniczymy i co wspólnie tworzymy. Wierzę i z całego serca życzę nam wszystkim, aby kolejne pokolenia mieszkańców Żor również mogły być dumne z naszych postaw i korzystały z efektów naszych działań.

Ewa Gawęda, Senator RP

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022