Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Right Now - Skuteczna Szkoła Językowa

Została otwarta w 1992 roku, a zatem niedługo po upadku komunizmu w 1989 roku. Wówczas obco brzmiąca nazwa Right Now – ‘właśnie teraz’ mówiła, że w owym czasie, że „właśnie teraz” jest czas na naukę, rozwój i otwarcie się na świat. Dziś okazuje się, że ta nazwa jest ponadczasowa i wciąż aktualna, co potwierdza coroczne zainteresowanie nauką kolejnych osób.

Right Now - Skuteczna Szkoła Językowa

To jedna z najstarszych szkół językowych w Polsce, a w roku 2022– szkoła obchodzi okrągły jubileusz 30 lat nauczania języków obcych. W ciągu tych 3 dekad kilkanaście tysięcy mieszkańców naszego miasta uczyło się w salach Right Now. To sprawia, że w stosunku do ilości mieszkańców Żor (ponad 60 tysięcy mieszkańców) - Right Now jest prawdopodobnie największą szkołą językową w Polsce. Władze doceniły nasz wkład i pozycję na polu żorskiej edukacji językowej i uhonorowało Right Now miejską nagrodą Phoenix Sariensis 2010 za całokształt pracy.

Na terenie Żor uczymy głównie w wybudowanym od podstaw nowoczesnym budynku szkoły przy ulicy Centralnej. Do tej pory uczyło dla nas ponad 150 polskich lektorów i 50 obcokrajowców z pięciu kontynentów. Obecnie w naszym mieście w 3 oddziałach mamy pod opieką ponad 800 uczniów. To już coraz częściej dzieci naszych byłych kursantów lub klienci, którym polecono naszą szkołę.

Bo Right Now to nie tylko nauka języków, to cała społeczność kursantów, lektorów , rodziców, pracowników, bez których nasza historia nie potoczyłaby się w taki sposób.

Czas wystawił nam najwyższą ocenę – zaufanie i lojalność klientów.

Dziękujemy wszystkim za te mijające właśnie 30 lat razem!

Więcej na https://rightnow.pl/

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022