Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

MERINO – producent wyrobów wełnianych z Żor

Przedsiębiorstwo produkcyjno-handlowo-usługowe Merino Polska powstało w 1993 roku. Na początku działalności zakład zajmował się produkcją dzianin futerkowych z czystej, żywej wełny oraz akrylu i włókien syntetycznych. Z biegiem czasu i rozwoju, firma zwiększała zarówno zakres możliwości produkcyjnych, jak i gamę produktów. W 1999 roku powstała nowa siedziba firmy, w dużym budynku, co pozwoliło na ponowne zwiększenie podaży i co się z tym wiąże — zasięgu i pozycji na rynku.

MERINO – producent wyrobów wełnianych z Żor

Po 10 latach działalności, jako przedsiębiorstwo ciągle rozwijające się, do grona naszych Klientów dołączały coraz to nowe placówki publiczne takie jak: szpitale, domy spokojnej starości, centra meblowe, hotele i pensjonaty. Fakt ten stanowi ogromne wyróżnienie i świadczy o obdarzeniu naszej firmy pełnym zaufaniem.

Nasze produkty cieszą się dużym zainteresowaniem również za granicą. Od kilku lat w sposób nieprzerwany nasze produkty wędrują zarówno do partnerów z Unii Europejskiej: Czechy, Słowacja, Litwa, Estonia i Niemcy, jak również do partnerów z Serbii i Czarnogóry, Chorwacji i Islandii.

W dniu dzisiejszym w naszej ofercie znajdziecie Państwo bogaty asortyment takich produktów jak: wyroby wełniane, pościele, kołdry, poduszki, koce, kamizelki, śpiwory, narzuty na łóżka i sypialnię, artykuły dekoracyjne, obrusy, serwety, bieżniki, ściereczki, ręczniki, szlafroki, wyroby antyalergiczne, artykuły dziecięce i inne.

Wyroby wełniane

Merino Polska jest producentem wyrobów z wysokogatunkowej wełny merynos. Wyroby z wełny są synonimem luksusu i komfortu, a wełna należy do najdroższych włókien naturalnych. Produkty z wełny cechuje znakomita przepuszczalność powietrza oraz ogromne właściwości do wchłaniania wilgoci. Wełna naturalna jest przyjemna w dotyku i niezwykle aksamitna, zdrowa i przyjazna dla organizmu ludzkiego.

Certyfikat Woolmark

Wyroby wełniane, które posiadają certyfikat Woolmark charakteryzują się właściwościami antyreumatycznymi. Naturalna wełna posiada dużą ilość lanoliny, chroniącą włos przed zabrudzeniem. Wyroby przeznaczone dla osób cierpiących na określone przypadłości reumatyczne, jak również dla osób, które przywiązują wagę do zdrowego trybu życia.

Haft komputerowy

Posiadamy nowoczesny park maszynowy do precyzyjnego haftu komputerowego, który wykorzystuje technologię ICT. Nasze maszyny do haftu mają duże zdolności produkcyjne, co pozwala na realizacje wszelkich zleceń na najbardziej skomplikowane hafty w naprawdę krótkim czasie. Potencjał naszego haftu komputerowego jest bardzo szeroki i sprosta nawet największym wymaganiom.

Merino Polska
ul. Rudzka 13b,
44-240 Żory-Rowień
https://merino-polska.pl

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022