Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego (dawniej Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa) kształci w Żorach już 20 lat

Minęły już dwie dekady, odkąd Akademia Górnośląska (dawniej GWSH), kształci w Żorach. Od tej pory zarówno miasto, jak i Uczelnia, przeszła wiele zmian na lepsze. Wydział Zamiejscowy ówczesnej GWSH (dziś Akademii Górnośląskiej) powstawał w trudnych dla Żor czasach. Miasto, jak i większość subregionu, borykało się wówczas z wieloma problemami restrukturyzacji – głównie wysokim bezrobociem. Wielu mieszkańców jeszcze pamięta ten trudny okres. Tworzenie filii w tych warunkach było nie lada wyzwaniem. Wyzwaniem, któremu jednak Uczelnia sprostała.

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego (dawniej Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa) kształci w Żorach już 20 lat

Rektor Akademii Górnośląskiej, dr hab. Krzysztof Szaflarski, prof. AG wspomina, że w tworzeniu Wydziału Zamiejscowego Uczelnia mogła liczyć na wsparcie władz samorządowych. Prezydent Żor Waldemar Socha wsparł to przedsięwzięcie.

Pierwszym dziekanem Wydziału Zamiejscowego w Żorach został doc. dr Krzysztof Piskorczyk. Obecnie funkcje te pełni dr Aleksander Wolski. Jak podkreśla dziekan, Wydział Zamiejscowy w Żorach wpisał się w krajobraz miasta i południowo-zachodniej części województwa śląskiego. Co ważne, AG w Żorach przez cały czas intensywnie pracuje nad tym, aby jej oferta edukacyjna była atrakcyjna dla studentów i odpowiadała na zapotrzebowanie rynku pracy. Uczelnia uwzględnia sugestie środowisk lokalnych (m.in. pracodawców, przedstawicieli szkolnictwa, samorządu) i konsultuje na bieżąco rożne pomysły. A wszystko po to, by kształcić specjalistów, którzy bez problemu odnajdą się na rynku pracy.

Co przemawia za podjęciem studiów w AG w Żorach?

Kameralna, przyjazna atmosfera, renoma Uczelni, specjalistyczna kadra, a także zajęcia prowadzone w formie warsztatów, dzięki którym studenci zdobywają zarówno wiedzę teoretyczna, jak i umiejętności praktyczne. W ofercie Wydział Zamiejscowy AG w Żorach proponuje studia I stopnia na kierunkach Zarządzanie oraz Finanse i Rachunkowość. Ich absolwenci mogą kontynuować kształcenie w ramach studiów II stopnia na pokrewnych kierunkach, w siedzibie głównej AG w Katowicach. Z kolei na kierunku Administracja studenci mogą kontynuować nauczanie na II stopnia w AG w Żorach.

Akademia Górnośląska im. Wojciecha Korfantego jest najstarszą niepubliczną uczelnią na Śląsku. Powstała w 1991 roku. Obecnie kształci na 13 kierunkach studiów I i II stopnia oraz na jednolitych studiach magisterskich. Główna działalność AG naukowa i dydaktyczna prowadzona jest przez Wydział Zarządzania, na którym działa 8 kierunków studiów. Drugi duży wydział – Wydział Medyczny, kształci na 3 kierunkach studiów, również w ramach Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych. Trzecim wydziałem jest Wydział Nauk Stosowanych, na którym kształcą się studenci pedagogiki. Uczelnia posiada również dwa zagraniczne wydziały zamiejscowe w Wiedniu i Ostrawie. W ciągu 30 lat Uczelnia wypromowała 23 doktorów i doktorów habilitowanych oraz łącznie prawie 64 000 absolwentów studiów podstawowych oraz podyplomowych.

Dziekan Wydziału Zamiejscowego AG w Żorach dr Aleksander Wolski

„Z perspektywy 20 lat, które minęły, możemy stwierdzić, że powstanie w Żorach Wydziału Zamiejscowego naszej Uczelni przyczyniło się do zmiany struktury wykształcenia i mam nadzieje również rozwoju miasta. Wiedzieć, że uczestniczy się w budowaniu czegoś dobrego daje niezwykłą satysfakcję”.

www.akademiagornoslaska.pl

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022