Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bank Spółdzielczy w Żorach

Obchodzący w 2022 roku 95-lecie istnienia Bank Spółdzielczy w Żorach jest najstarszą i jedną z najbardziej doświadczonych instytucji finansowych w mieście.

Bank Spółdzielczy w Żorach

Został założony 24 listopada 1927 r. pod nazwą Bank Ludowy w Żorach. Głównymi założycielami byli: Józef Dreyza i Józef Wyrobek, który był równocześnie pierwszym dyrektorem Banku. W skład pierwszej Rady Nadzorczej weszli: Bonifacy Bałdyk – wiceburmistrz, Franciszek Wende – notariusz oraz ks. Andrzej Zając. Powstały Bank był przez dziesięciolecia jedynym bankiem na terenie Żor.

Pierwsza siedziba Banku mieściła się w Żorach przy ul. Szeptyckiego 8, jednak w celu poprawienia jakości obsługi klientów Bank od 1995 roku otworzył nową placówkę w Żorach przy ul. Męczenników Oświęcimskich 28, gdzie do dnia dzisiejszego znajduje się centrala Banku Spółdzielczego w Żorach.

Bank Spółdzielczy w Żorach specjalizuje się w obsłudze finansowej mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych, klientów indywidualnych oraz jednostek samorządu terytorialnego. Swoją działalność opiera wyłącznie na polskim kapitale. Cieszy się zaufaniem społeczeństwa żorskiego, z którym identyfikuje się od początku swego istnienia. Bank Spółdzielczy w Żorach jest laureatem nagród: Phoenix Sariensis 2006, Darczyńca Roku 2008, Czarny Diament 2010, Orzeł Agrobiznesu 2015.

Szanowni Klienci

Z okazji nadchodzącego jubileuszu 95-lecia Banku Spółdzielczego w Żorach składamy Wam serdeczne podziękowania za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Żywimy nadzieję na kolejne lata rozwoju i dobrej współpracy.

Zarząd Banku Spółdzielczego w Żorach

 

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022