Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Galeria Wiślanka – tu bije serce miasta

22 października 2020 roku w Żorach otwarto nowoczesne i jednocześnie pierwsze centrum handlowo-rozrywkowe. Tego dnia na mapie miasta pojawiło się nowe miejsce zakupów zapewniające bogatą ofertę polskich i zagranicznych marek - Galeria Wiślanka. Inauguracja obiektu natychmiast spotkała się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem przez klientów. Wiślanka jest bowiem odpowiedzią na ich potrzeby, dając możliwość obcowania z trendami w modzie, menu z różnych zakątków świata i rozrywką na najwyższym poziomie.

Galeria Wiślanka – tu bije serce miasta
Galeria Wiślanka o świcie

Pierwsze w mieście wielosalowe kino Helios, blisko 80 sklepów i punktów usługowych pod jednym dachem, ponad 10 restauracji oraz kawiarni czy duża sala zabaw dla dzieci Jupiter – to wszystko zapewnia Galeria Wiślanka. Klienci centrum handlowego doczekali się w swoim mieście obiektu, dzięki któremu już nigdy więcej nie będą musieli wyjeżdżać do innych miast w poszukiwaniu odzieży i dodatków swoich ulubionych marek. Tutaj moda w komplementarny sposób łączy się z rozrywką i relaksem, co sprawia, że Wiślanka stała się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.

Kuchnia włoska, amerykańska, polska czy tajska? W Galerii Wiślanka wielbiciele dobrego smaku mają wszystko w zasięgu ręki przez siedem dni w tygodniu!

Ten projekt nie mógł jednak wyglądać inaczej. Jego inwestor od zawsze cenił tradycję Żor, czego najlepszym przykładem jest jedyna w swoim rodzaju elewacja nawiązująca do historii miasta. Znał także potrzeby i oczekiwania przyszłych klientów. Galeria Wiślanka została bowiem zrealizowana przez lokalną spółkę, której prezes Teresa Jonas od lat związana jest ze śląskim biznesem, gdzie z sukcesami prowadzi firmę Dystrybucyjną Błysk oraz sieć Drogerie Polskie.

Inwestorowi przy opracowaniu koncepcji pierwszej galerii w mieście, przyświecał nadrzędny cel otwarcia nie tylko centrum pełniącego funkcję handlową, ale przede wszystkim miastotwórczą i kulturotwórczą. A z chwilą otwarcia lokalna społeczność zyskała ponad 500 nowych miejsc pracy.

www.galeriawislanka.com

Prezentacja pochodzi z historycznego wydania Nowin Żorskich, opublikowanych z okazji 750-lecia założenia Żor. Unikatowa gazeta zostanie umieszczona w kapsule czasu 11 listopada 2022 roku przy ul. Klimka w Żorach.

Więcej o evencie złożenia kapsuły tutaj: https://www.nowiny.pl/tag/kapsula-2022