Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Fundacja pomaga rodzicom dzieci z problemami wychowawczymi

Czasem w poradzeniu sobie z problemami wychowawczymi nieocenione jest wsparcie specjalistów. Fundacja Nasze Dzieci pomaga rodzicom w takich sytuacjach.

Fundacja pomaga rodzicom dzieci z problemami wychowawczymi
Przyczyny problemów mogą tkwić w środowisku rodzinnym, szkolnym lub w psychice dziecka

– Jeśli dziecko nie popełniło jeszcze czynu zabronionego, a jednak wykazuje negatywne zachowania, tzn. zaczęło wagarować, opuściło się w nauce i popadło w złe towarzystwo, warto reagować szybko. Pozwoli to uniknąć poważniejszych kłopotów, np. sprawy w sądzie – tłumaczy Renata Reszka, pracownik socjalny Fundacji Nasze Dzieci.

Pomoc, którą oferuje Fundacja, ma charakter konsultacji ze specjalistą. Udzielane są merytoryczne porady w zakresie szeroko pojętych problemów wychowawczych dzieci i młodzieży, takich jak np. włóczęgostwo i ucieczki z domów, picie alkoholu i popełnianie czynów karalnych.

– Ważna jest konsultacja ze specjalistą, zdiagnozowanie przyczyny i udzielenie odpowiedniej pomocy nie tylko młodemu człowiekowi, ale i całej rodzinie – dodaje Renata Reszka.

Zmagasz się z problemami? Zadzwoń pod nr. tel. 601 610 827.

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].