Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Specjalny zespół opiekunów personalnych wspiera pracowników

W firmie Eko-Okna z myślą o potrzebach pracowników powstał nowy dział. To opiekunowie personalni – dedykowani specjaliści, do których można zgłaszać się z różnymi, nawet osobistymi, problemami.

Specjalny zespół opiekunów personalnych wspiera pracowników
Od lewej: Zuzanna Mazur, Beata Lizoń, Monika Zając, Magdalena Konieczny, Sylwia Otulak i Marek Golasz

Problemy osobiste przekładają się na życie zawodowe, dlatego opiekunowie pomagają w różnych sytuacjach. Częste są konflikty, które w firmie zatrudniającej ponad 10 tysięcy pracowników, są nieuniknione. – Podchodzimy indywidualnie do każdej sytuacji, analizujemy ją razem z zespołem i szukamy najlepszego wyjścia. Nasze działania mają na celu to, żeby każdy czuł się w pracy dobrze – tłumaczy Zuzanna Mazur, opiekunka personalna.

Wsparcie nowych pracowników

Pierwsze dni w nowej pracy to stresujący czas. Opiekunowie pomagają przejść przez proces adaptacji i pytają o niego w anonimowych ankietach. – Dla nas to bardzo cenne informacje. Dzięki nim wiemy, jak jeszcze lepiej wprowadzać nowego pracownika w środowisko firmy – tłumaczy Magdalena Konieczny, opiekunka personalna.

Empatia i otwartość

Jakimi cechami musi charakteryzować się opiekun personalny? – Empatią i ludzkim spojrzeniem na drugiego człowieka. Musimy być otwarci, nie możemy się bać rozmawiać z drugą osobą. Ważne są też obiektywizm, poufność, opanowanie, spokój i cierpliwość – tłumaczy Monika Zając, opiekunka personalna.

Co daje im energię?

Ich praca nie należy do łatwych, ponieważ każdego dnia mierzą się z trudnymi sytuacjami. – Tu się dzieje dobro, ono wraca i promienieje nie tylko na całą firmę i pracujące w niej zespoły, ale też na osoby spoza. To powoduje, że to zajęcie to dla nas nie tylko praca, ale i pasja – podsumowuje Marek Golasz, trener rozwoju osobistego.

Adam Wita

Materiał informacyjny partnera

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ajednak (80.238. * .76) 09.11.2022 16:04

No tak slyszalam ze tam patologia robi