Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od maja czekała na ekogroszek z PGG. Zamiast trzech ton dostała jedną

Są już pierwsi poszkodowani nowym limitowaniem w sprzedaży węgla w PGG (z 3 na 2 tony). Mieszkanka Połomi jeszcze w maju zapisała się na kupno ekogroszku. Cierpliwie czekała w kolejce, ale gdy przyszło odebrać węgiel, okazało się, że do wydania jest tylko jedna tona z trzech zamówionych.

Od maja czekała na ekogroszek z PGG. Zamiast trzech ton dostała jedną
Problem z zakupem opału to codzienność mieszkańców regionu.

Pani Jolanta z Połomi uważa, że sprawa jest warta nagłośnienia, bo przypuszcza, że w takiej sytuacji jak ona jest więcej mieszkańców regionu. - Z dnia na dzień nastąpiło zmniejszenie limitu ton w zakupie węgla, dokładnie ekogroszku z PGG na rok 2022 - zaznacza kobieta. O nowych limitach w PGG pisaliśmy tutaj:
https://www.nowiny.pl/informacje/212818-pgg-zwiekszyla-limity-na-zakup-opalu-jednak-czy-to-aby-na-pewno-dobra-informacja.html

Ponad dobę w kolejce

Podaje, że w maju tego roku stanęli z mężem w kolejce po zapisy na zakup ekogroszku. 24 maja od godz. 4.00 do następnego dnia, do godz. 6.00 czekali, żeby zapisać się na kupno ekogroszku luzem. Oferta dotyczyła płatności gotówką za 3 tony opału.

Na możliwość przetransportowania węgla z kopalni na swoją posesję czekała ponad 4 miesiące. 4 października dostała SMS z PGG. - To była informacja, żebym sobie odebrała ten ekogroszek. Ale okazało się na miejscu, że nie dostaniemy zamówionych 3 ton, tylko dwie, bo od wczoraj jest zmniejszony limit do 2 ton - nadmieniła pani Jolanta.

Całe lato w internecie

- Od maja do października czekałam na swoją kolejkę śledząc stronę PGG ze sprzedażą ekogroszku za gotówkę i w tym czasie było to wstrzymywane ciągle. Z tego co wiem, to przez różne niedomówienia między ministerstwem a kopalnią - przekazuje mieszkanka Połomi.

5 października pojechała odebrać węgiel. - Ruszyłam pod kopalnię z ojcem, naszym traktorem i przyczepą do załadunku 3 ton. Na miejscu pani w biurze wagowym powiedziała, że może wydać tylko jedną tonę. Wskazała, że w sierpniu przez sklep internetowy PGG kupiłam tonę i teraz ta tona wprowadziła mi kolejny limit na ten rok - stwierdziła pani Jolanta. Zamiast trzech zamówionych ton została jej tylko jedna.

Jak pamięta, to w maju informowano ją, zakupy przez stronę internetową sklepu PGG, a osobiste zapisy na zakup nie wiążą się z limitowaniem węgla. Tymczasem w praktyce okazało się inaczej.

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 05.10.2022 21:42

w praktyce to w artykule brakuje informacji czy panie otrzyma zwrot za nadpłaconą tonę.

~seneka (5.173. * .8) 05.10.2022 18:53

ciekawe kiedy KAS zacznie odwiedzać "informatyków" którzy za opłatą "pomagali" na PGG załatwić towar

~Ciemnogród (89.200. * .30) 05.10.2022 15:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jakim prawem ta pani dostała węgiel powinna dostać zwrot pieniędzy i kupić online w sklepie PGG kto w tych czasach używa jeszcze papierkowych pieniędzy i stoi w kolejce. Ja już kupiłem online w PGG w sumie w tym roku 9 ton węgla, nic trudnego dla chcącego. Ale najlepiej się rozpłakać w internecie że nie idzie

~PeOwiec (155.133. * .231) 05.10.2022 15:34
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

ale jesteś g..i otworzyć kopalnie to idz jak nic nie zostało z nich podjedz i zobacz co z anna, rymerem,1 maja i innymi to lewaki zamykali kopalnie bo mieli od swoich towarzyszy węgiel i ie oglądam ani tvp a tym bardziej lawaków z tvn

~Kaźik779 (89.71. * .15) 05.10.2022 15:33
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jak zwykle wina Tuska, UE, wojny, Putina.... PIS przez 7 lat zlikwidował 14 kopalń, nie rozumiem dlaczego wszyscy się dziwią że nie ma węgla.

~Do_nizej (5.173. * .146) 05.10.2022 14:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Jakbym reźżmowy dziennik z tvp słuchał ……….
Jak zwykle masz racje,to wina Tuska

pis rzadzi już 7 lat gdy przejmowali rządy węgiel leżał na haldach a teraz go ni ma
To 7 lat temu tego nie wiedzieli ????
Mogli otworzyć te kopalnie to by dzisiaj węgiel był to co oni przez te 7 lat robili poza pluciem jadem na wszystkich ????

~PeOwiec (155.133. * .231) 05.10.2022 13:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

No widzisz jak zamykali kopalnie to mówili że węgla starczy bo lewaki brali od ziomali z rus a teraz go brakuje bo zabronili sprowadzać z rus

~Odpowiadam (5.173. * .146) 05.10.2022 13:44
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

pis rządzi wiec ich zapytaj pewnie usłyszysz że to wina Tuska

Za PO pamietam, że z węglem workowany pod dom podjeżdżali i jeszcze gratis znosili go do piwnicy a kosztował 600 zł

~JacekKas (89.25. * .182) 05.10.2022 12:56

Niech mi ktoś wreszcie odpowie, jak to jest, że w kraju, który węglem stoi od lat nie można kupić węgla?