Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kokoszycka do naprawy: Gwarancja jeszcze obowiązuje, a na drodze ujawniono wady

Mieszkańcy powiatu wodzisławskiego muszą przygotować się na kolejne utrudnienia w ruchu. Niebawem ruszą prace naprawcze na ulicy Kokoszyckiej. Zamknięte zostanie również skrzyżowanie w Rogowie.

Kokoszycka do naprawy: Gwarancja jeszcze obowiązuje, a na drodze ujawniono wady
Fragment ulicy Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śl. podczas remontu w 2017 roku (fot. arch. Nowiny.pl).

Od czwartku 6 października kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami na ul. Kokoszyckiej w Wodzisławiu Śl. Natomiast w sobotę 8 października nie będzie możliwy przejazd skrzyżowaniem ulic: Raciborska – Czyżowicka – Parkowa i Sportowa w Rogowie  - informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Wodzisławiu Śl.

Naprawa pogwarancyjna na Kokoszyckiej

Od 6 października przez około tydzień, tj. do 14 października nie przejedziemy ulicą Kokoszycką w Wodzisławiu Śląskim. Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszka do skrzyżowania z ulicą Radlińską frezowana będzie nawierzchnia. Utrudnienia będą trwały w godzinach od 7.00 do 17.00, po czym umożliwiony zostanie dojazd do posesji.

Prace na ul. Kokoszyckiej będą wykonywane na koszt wykonawcy w ramach udzielonej przez niego gwarancji w związku z ujawnionymi w ostatnim czasie wadami nawierzchni jezdni (inwestycja była realizowana w 2017 r.).

Zamknięte skrzyżowanie w Rogowie

Zamknięcie skrzyżowania w Rogowie spowodowane jest planowanym wykonaniem warstwy ścieralnej jezdni. Prace potrwają cały dzień, natomiast po ich zakończeniu drogi zostaną niezwłocznie udrożnione. Objazd prowadzony będzie przez Gorzyce, Olzę, Krzyżanowice i Syrynię.

Zmiany nastąpią również w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej: na linii nr 34 Wodzisław Śląski – Bluszczów autobusy będą kończyć swój bieg na przystanku "Gorzyce Raciborska dworzec kolejowy".

źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, oprac. ż

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 03.10.2022 19:44

Do Rufi @ te studzienki to norma w drogach po remoncie,tak jest na drodze z Gorzyc do Belsznicy,droga wojewódzką z Wodzisławia do Mszany,tam gdzie drogi robione to studzienki zapadają się,pęka asfalt wokół nich,a jeszcze to widać na drodze z Skrzyszowa do Godowa,masakra czy ktoś broni przeglądy i odbiory?

~Rufi (5.184. * .196) 03.10.2022 17:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Dalszy ciąg tej ulicy to ul. Górnicza która jest po remoncie, a zapadnięte studzienki to norma. Szczególnie w okolicach przejścia dla pieszych z sygnalizacją. Może ktoś z włodarzy zainteresuje się jakością remontu tej ulicy.

~Smiechnasali (87.101. * .96) 03.10.2022 14:57

Normy unijne co się dziwić?

wnikliwy 03.10.2022 12:31

Remonty coraz droższe,ale wykonanie coraz gorsze. Tak dzieje się na każdych remontowanych drogach. Studzienki odwadniające to jest stały element remontu, wokół studzienek pęknięcia