Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pływalnia, sauna, a może latarnie? Władze pytają mieszkańców, na czym oszczędzać

Propozycje oszczędności przedstawione przez urząd dotyczą obszarów sportu i rekracji, a także oświetlenia na ulicach, w parkach oraz iluminacji świątecznych.

Pływalnia, sauna, a może latarnie? Władze pytają mieszkańców, na czym oszczędzać
Burmistrz Czerwionki-Leszczyn Wiesław Janiszewski chce razem z mieszkańcami "wypracować najlepsze rozwiązania na ten niezwykle trudny czas". Fot. Facebook/Czerwionka-Leszczyny.

- Systematycznie prowadzona termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej oraz racjonalna gospodarka zużycia energii w gminnych obiektach przyniosły znaczne oszczędności na terenie Gminy i Miasta. Jednak wobec planowanego, dużego wzrostu cen energii oraz konieczności dalszych redukcji zużycia prądu, zgodnie z informacją premiera, musimy szukać kolejnych obszarów oszczędności. Chcemy zapytać o zdanie naszych Mieszkańców i wspólnie z nimi wypracować najlepsze rozwiązania na ten niezwykle trudny dla nas wszystkich czas - informuje Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski na stronie urzędu. Z wiadomości wynika, że samorządy powinny zmniejszyć zużycie energii elektrycznej o 10 proc.

  • Czy powinniśmy ograniczyć godziny otwarcia krytej pływalni?
  • Czy powinniśmy ograniczyć godziny otwarcia sauny??
  • Czy powinniśmy ograniczyć godziny otwarcia obiektów sportowych (boiska piłkarskie, sale gimnastyczne)?
  • Czy powinniśmy ograniczyć oświetlenie parkowe (zmniejszenie ilości włączonych lamp)?
  • Czy powinniśmy ograniczyć ilość świątecznych dekoracji świetlnych na terenie Gminy i Miasta?
  • Czy powinniśmy ograniczyć oświetlenie uliczne w godzinach nocnych (wyłączenie lamp ulicznych w godz. 23.00-4.00)

To pytania, które znalazły się w ankiecie. Mieszkańcy Czerwionki-Leszczyn mają również możliwość podania własnych propozycji oszczędnościowych.

Ludzie

Wiesław Janiszewski

Burmistrz Miasta i Gminy Czerwionka-Leszczyny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~tłoczek (188.137. * .64) 03.10.2022 23:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Iluminacje świąteczne w miasteczkach w których nie ma miejsc spacerowych i deptaków są kosztowną zachcianką i absurdem.