Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uroczystości pogrzebowe Franciszka Pieczki. Znamy datę i miejsce

Franciszek Pieczka zmarł w piątek 23 września w wieku 94 lat. Teraz pojawiły się informacje związane z pogrzebem. Wiadomo, że ceremonia nie odbędzie się w rodzinnym mieście aktora, czyli w gminie Godów na terenie powiatu wodzisławskiego.

Uroczystości pogrzebowe Franciszka Pieczki. Znamy datę i miejsce
Franciszek Pieczka urodził się w Godowie. Tam się wychował i kształcił. Swoje życie związał jednak z Warszawą

Jak poinformowała rodzina zmarłego aktora, Msza święta za jego duszę zostanie odprawiona w jutro, 29 września o 12 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie-Falenicy. Po eucharystii nastąpi odprowadzenie trumny z ciałem zmarłego na cmentarz w Aleksandrowie.

Przypomnijmy, że Franciszek Pieczka urodził się w Godowie. Tam się wychował i kształcił. Od 2008 r. był Honorowym Obywatelem Gminy Gminy. Swoje życie związał jednak z Warszawą, gdzie skończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną i przez wiele lat występował w Teatrze Powszechnym. Zamieszkał w Falenicy, która obecnie jest osiedlem warszawskiej dzielnicy Wawer. - Dookoła lasy, świeże powietrze, przyroda. Do tego sprzedający kusił ceną, niezbyt wygórowaną na tamte czasy. Nie można się było zbyt długo zastanawiać. Od 1969 r. przybyło wiele domów, pobudowano sklepy, zagospodarowano wolne przestrzenie. Jednym słowem zrobiło się ciaśniej. Jednak i tak Falenica zachowała swój klimat - mówił aktor w jednym z wywiadów w 2001 r.

Pieczka cieszył się wielką sympatią publiczności. Serca widzów zdobył przede wszystkim za sprawą roli Gustlika w serialu "Czterej pancerni i pies". Wiele osób kojarzy go również z "Rancza". Oczywiście na jego koncie znalazło się mnóstwo przeróżnych produkcji. Otrzymywał też rozmaite odznaczenia, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski. Po śmierci aktora wspominali go ludzie ze świata filmu, teatru, ale również samorządowcy. - To niepowetowana strata dla całego kraju, dla środowiska artystycznego, wreszcie dla naszej gminy. Franciszek Pieczka od kilkudziesięciu już lat mieszkał poza Godowem, ale zawsze podkreślał, że nie przestał się czuć godowianinem. Dla wielu już na zawsze pozostanie wybitnym aktorem, jednym z największych, jakich wydała polska szkoła teatralna i filmowa. Dla nas, dla mieszkańców gminy Godów pozostanie jednak przede wszystkim niezwykle pogodnym, otwartym i dobrym człowiekiem, który nigdy nie zapomniał, gdzie znajdują się jego korzenie i gdzie się wychował. Spoczywaj w Pokoju - mówi wójt gminy Godów Mariusz Adamczyk.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
zimowawiosna 28.09.2022 11:54

Swietny czlowiek , i jeden z najlepszych aktorow nie tylko Polskich , ale światowych , niech na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich Polaków.