Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu otwarto... Sklep Dobra. Potrzebne artykuły otrzymasz w nim za darmo

Sklep Dobra to miejsce, którego do tej pory nie było na mapie Jastrzębia-Zdroju. Każdy potrzebujący może otrzymać zupełnie za darmo m.in. ubrania, środki czystości, pieluchy (także dla seniorów), akcesoria kuchenne czy artykuły szkolne dla dzieci.

W Jastrzębiu otwarto... Sklep Dobra. Potrzebne artykuły otrzymasz w nim za darmo
Sklep Dobra przyjmuje między innymi artykuły, które nadają się do ponownego użytku (zabawki, ubrania, przedmioty codziennego użytku). Potrzebujący mogą je zabrać ze sobą

Nie wyrzucaj! Możesz się podzielić

Sklep Dobra powstał z myślą o potrzebujących mieszkańcach Jastrzębia-Zdroju (początkowo inicjatorki pomysłu prowadziły zbiórki dla uchodźców z Ukrainy, obecnie chcą pomagać także potrzebującym mieszkańcom miasta).

Do sklepu można oddać zabawki, odzież lub inne przedmioty, których masz w nadmiarze lub z których już nie korzystasz, a mogą się jeszcze komuś przydać. Sklep przyjmuje rzeczy, które będą rzeczywistą pomocą.

W Sklepie Dobra można otrzymać również żywność

- Każdy, kto ma potrzebę, może do nas przyjść. My tego nie weryfikujemy. Jedynie jeśli chodzi o żywność, to współpracujemy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastrzębiu-Zdroju, który wydaje bony, które potem można realizować w Sklepie Dobra – mówi inicjatorka Sklepu Dobra, pani Agnieszka.

Jak możesz pomóc?

Sklep Dobra mieści się w przejściu podziemnym od strony ul. Śląskiej. Czynny jest we wtorek, czwartek i piątek w godz. 16:00-17:00. Wtedy też przyjmowane są wszystkie dary od mieszkańców, którzy chcą podzielić się rzeczami, których mają w nadmiarze. 

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~do_trolla_niżej (5.184. * .109) 26.09.2022 16:09

Sklep Dobra
to nie stacja benzynowa

~JestSuperJestSuper (89.64. * .33) 26.09.2022 15:33

Godziny otwarcia to śmiech na sali. Po jednej godzinie trzy razy w tygodniu. XD