Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wstrząsające ustalenia prokuratury. Sprawca wypadku podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony

Dotychczasowe ustalenia śledczych ukazują dramatyczny przebieg wydarzeń 12 września br.. Na ul. Chwałowickiej w Rybniku samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Sprawca zdarzenia, kierowca kii, doznał lekkich obrażeń ciała. Jego żona, nadal przebywa w szpitalu. Jak się okazało, jej poduszka powietrzna została wyłączona kluczykiem samochodu.

Wstrząsające ustalenia prokuratury. Sprawca wypadku podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojej żony
fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H

Kierowca miał celowo doprowadzić do wypadku

Część ustalonych jeszcze na miejscu okoliczności wypadku, wzbudziła wątpliwości śledczych. Materiały zebrane w sprawie czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką, do jakiego doszło 12 września br. na ul. Chwałowickiej w Rybniku, doprowadziły do postawienia poważnych zarzutów kierowcy kii.

Z poczynionych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem osobowym marki Kia Ceed celowo doprowadził do wypadku. W czasie jazdy miało dojść do kłótni między nim, a jego żoną i w pewnym momencie mężczyzna zjechał na lewy pas ruchu wyprzedzając inny samochód osobowy, a następnie zwiększając znacznie prędkość wjechał wprost na jadący z przeciwka samochód ciężarowy marki Man - przekazuje Prokuratura Rejonowa w Rybniku, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Jeszcze podczas oględzin miejsca wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania, ani innych manewrów obronnych, których celem byłoby uniknięcie zderzenia. Co jeszcze bardziej szokuje w tej sprawie, to fakt, który ujawniono w trakcie oględzin pojazdu - poduszka powietrzna pasażera została wcześniej wyłączona kluczykiem tego pojazdu.

Mężczyzna, który prowadził kię, w wyniku wypadku doznał lekkich obrażeń ciała i po przebadaniu został wypisany ze szpitala. Jego żona, w tym samym zdarzeniu, odniosła ciężkie obrażenia i nadal jest hospitalizowana.

Poważne zarzuty dla sprawcy wypadku

Sprawca wypadku został zatrzymany w związku z podejrzeniem usiłowania zabójstwa żony.

W oparciu o zebrany w sprawie materiał dowodowy prokurator przedstawił mu zarzut popełnienia przestępstwa z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk. Przesłuchany w charakterze podejrzanego mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia - przekazuje rzecznik prokuratury.

Na obecnym etapie postępowania treść tych wyjaśnień jest tajna. Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę oraz obawę matactwa, prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Rybniku wniosek o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sąd uwzględnił wniosek i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Postępowanie jest w toku, trwają czynności procesowe.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].