Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Były wiceburmistrz Pszowa został dyrektorem w Rybniku

Dawid Topol pokieruje rybnicką jednostką w stanie likwidacji.

Były wiceburmistrz Pszowa został dyrektorem w Rybniku
Dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku - to nowe stanowisko byłego wiceburmistrza Pszowa Dawida Topola.

Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku to miejska jednostka w stanie likwidacji. Dawid Topol w rozmowie z Nowinami przyznaje, że kierowanie strukturą w takiej formie będzie wyzwaniem, szczególnie jeśli chodzi o ściągnięcie wierzytelności.

Obecnie za komunikację w mieście odpowiada Komunikacja Miejska Rybnik Sp. z o.o. W budżecie na 2022 rok zabezpieczono 5 mln zł na kapitał zakładowy tej spółki. Prezesem Komunikacji Miejskiej Rybnik Sp. z o.o. jest Łukasz Kosobucki, były dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Na ogłoszenie o naborze na dyrektora ZTZ odpowiedziały dwie osoby. Komisja wybrała D. Topola.

Dawid Topol w 2014 roku ubiegał się bez powodzenia o stanowisko burmistrza Radlina. Później był m.in. wiceburmistrzem Pszowa (ze stanowiskiem pożegnał się w 2018 roku, gdy zwycięzca wyborów na burmistrza Czesław Krzystała zatrudnił na jego miejsce Piotra Kowola) oraz radnym powiatu wodzisławskiego. W 2019 roku brał udział w konkursie na stanowisko dyrektora rydułtowsko-wodzisławskiego szpitala, a w 2020 roku pracował na umowie o zastępstwo na stanowisku sekretarza Urzędu Miejskiego w Krzanowicach.

Pytamy Dawida Topola, czy objęcie stanowiska dyrektora Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku można odczytywać jako pożegnanie z aktywnym udziałem w polityce samorządowej.

- Mam jeszcze tyle lat, że w moim życiu wszystko może się wydarzyć

- mówi Dawid Topol (44 l.). 

Ludzie

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~woow (178.36. * .113) 22.09.2022 08:39

A to likwidację Pszowa juz zakońono? Coś mi umknęło?

~Nergal (5.173. * .227) 21.09.2022 12:55

Wystarczy mieć chęci!! Nikt nikomu nie broni się ubiegać o stanowisko!

~pociota (46.204. * .248) 21.09.2022 09:41

No umie się ustawić,nie powiem.Musi mieć fest szerokie pleca