Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Remont Młodzieżowej w Kokoszycach idzie, ale ludziom pod górę

Kiedy plac budowy stał opuszczony przez poprzedniego wykonawcę przez wiele miesięcy, głównym celem stało się doprowadzenie do zakończenia remontu. Teraz, kiedy prace trwają, mocno dały się we znaki mieszkańcom i właścicielom firm. Głównie przez uniemożliwienie wjazdu na posesje.

Remont Młodzieżowej w Kokoszycach idzie, ale ludziom pod górę
Wykopanie podłoża spowodowało, że do niektórych posesji dojazd jest zupełnie niemożliwy. Przez remont sporo stracili też przedsiębiorcy. Wykonawca jednak realizuje założenia, aby zmieścić się w terminach. fot. S. Kamczyk

Remont Młodzieżowej w Kokoszycach idzie, ale ludziom pod górę

Dla wielu mieszkańców Młodzieżowej w Kokoszycach wejście nowego wykonawcy na plac budowy było zakończeniem okresu zużywania samochodów na zniszczonej nawierzchni. Teraz niestety ci sami mieszkańcy poczuli niedogodności remontu, kiedy od kilku miesięcy nie mogą wjechać na swoje posesje. Utrudnienia mocno odczuli także przedsiębiorcy, których obroty znacząco spadły przez wprowadzony zakaz. - Od kilku dni rozmawiam z wieloma stronami tej sprawy – mówi nam Jan Zemło, przewodniczący rady dzielnicy Zawada, który od początku mocno zaangażował się w sprawę dokończenia remontu, najpierw na terenie Zawady, a później Kokoszyc.

Racja po obu stronach

- Mieszkańcy nie chcą atakować wykonawcy, tylko przedstawić swoje racje. Sama historia remontu tej drogi jest bardzo skomplikowana. Zgadzam się z mieszkańcami, ale mam nieco odmienne zdanie. Obecnie największe niedogodności pojawiły się po deszczach, bo po wybraniu podbudowy powstał naturalny zbiornik wodny. Było to w sobotę i niedzielę, kiedy nie było pracowników. Naturalne jest, że kiedy kratki kanalizacji deszczowej są 70 cm powyżej wybranej podbudowy, to nie ma możliwości, aby woda spłynęła. Tak samo wjazd na posesję. Przy takim wykopie, jest to piekielnie trudne. Bardzo istotne jest w tym wszystkim, że mimo zakazu ruchu, ciężkie samochody dalej tam jeździły. To dezorganizowało pracę firmie, a mieszkańcy z kolei denerwowali się na tumany kurzu. Nie może być takich sytuacji. Dlatego, stając murem za mieszkańcami, widzę też drugą stronę – podkreśla Zemło, zapowiadając przedstawienie istniejących problemów przedstawicielowi Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zawada już ma… prawie

Warto dodać, że w ciągu kokoszyckiego odcinka Młodzieżowej nastąpiła całkowita wymiana gruntu. Został on usunięty, a obecnie trwają prace związane z podbudową, jednak spory odcinek drogi od skrzyżowania z Pszowską ma już nową nawierzchnię. Z kolei w Zawadzie, aż do Kokoszyc (skrzyżowanie z ul. Rozwojową) odcinek jest gotowy. No, może prawie gotowy.

- Sami mamy kilka uwag, które planujemy przekazać na najbliższym spotkaniu z wykonawcą , razem z uwagami, które do tej pory przekazywali nam mieszkańcy. Jeśli mają Państwo jeszcze jakieś uwagi dotyczące remontu, które do nas nie dotarły, to prosimy o ich zgłaszanie – informuje radny miejski z dzielnicy Zawada Jakub Elsner.

Ostatnio m.in. ustawiono barierki przy przystanku naprzeciw szkółki krzewów. To jeden z elementów, o który wnioskowali mieszkańcy.

12 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~doniżej (188.137. * .10) 04.10.2022 22:20

Proponuję dać znak kontrola radarowa i bezpieczeństwo się poprawi i pieniądze nam zostaną w kieszeni.

~Icykpo400 (87.101. * .96) 04.10.2022 12:17

do ciekawy- tam są wszystkie atuty bo z górki ,równa droga i z 70 wjeżdżasz na 50 . mają pewnie żniwo sami mordercy co 60 jadą . i do stokrotki na pączka można wejść.

~ciekawy (188.137. * .170) 04.10.2022 11:38
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wczoraj stali pod stokrotką - śmiesznie to wygląda kiedy policjant ukryty w krzakach stara się namierzyć kolejnych biedaków na prostej, świeżo wyremontowanej drodze- ale zaraz pojawią się głosy że to dla naszego "bezpieczeństwa"

~doZawada46 (188.137. * .238) 21.09.2022 16:27

Trzeba zrobić drogę a nie narzekać wpis @ Zawada 46 jest nieprawdziwy bo w tych miejscach od 2 lat jest nowa nawierzchnia. Za chwilę to jeszcze będziemy chcieli, żeby radni nam plac zamiatali. Więcej szacunku.

~doniżej (188.137. * .10) 21.09.2022 10:27

Wczoraj w telewizji był program odnośnie ulicy Młodzieżowej i p. Zemło teraz wspomaga mieszkańców Kokoszyc, a gdzie radni z Kokoszyc.

~Zawada46 (87.101. * .123) 20.09.2022 21:32

Panie radny a kiedy wymienia odcinek od straży w stronę kokoszyc prawy pas tam gdzie buły największe kłopoty i sprzęt poprzedniego wykonawcy się topił poza tym proszę przejechać się w deszczowa Podole w stronę syryni a najlepiej przejść to wtedy zobaczymy ile razy będzie pan mokry a dzieci musza chodzić codziennie

~ciekawy (188.137. * .185) 19.09.2022 18:39

I jeszcze naprzeciwko oraczy bardzo często stoją

~jeszczezroczek (46.204. * .81) 19.09.2022 18:30
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

#ciekawy- po to są bzdurne ograniczenia żeby milicja doiła frajerów. nieoznakowane bmw tam często widziane

~sąsiad1 (188.137. * .185) 19.09.2022 17:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Panie Zemło polecam spacer wzdłuż tej nowo "wyremontowanej" drogi i sprawdzenie jakim cudem woda stoi po obydwu stronach

wnikliwy 19.09.2022 16:15
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Radni i Kieca teraz zainteresowani dożynkami,co tam remont kilkuletni drogi. Cyrk dokładny z tym remontem

~ciekawy (188.137. * .170) 19.09.2022 13:15
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Ehh przypomnijmy ile ten remont już trwa ? Z 5 lat?
Może by Mieczysław zainteresował się co się dzieje na terenie miasta ? A nie tylko obierał jabłka i ziemniaki
Ps. Jeżeli częściowo remont jest zakończony to po co ograniczenie 40 km/h na godzinę od Lety w stronę Zawady ? Pewnie tylko po to żeby milicja mogła gnębić naiwniaków

~BeKa (188.137. * .127) 19.09.2022 11:33

Panie radny proszę rzucić okiem na odcinek chodnika między ul. Chełmońskiego i Oraczy - jest tak wysoki, że trudno wjeżdża się na niego wózkiem, nie mówiąc o wózku inwalidzkim, który musi jechać po ul. Młodzieżowej.