Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ulica Warszawska po remoncie. Jest nie do poznania

Nowe chodniki, drogi dla rowerów, poprawa nawierzchni – to tylko część prac, które zrealizowano w ramach kolejnego etapu modernizacji ul. Warszawskiej w Jastrzębiu-Zdroju,

Ulica Warszawska po remoncie. Jest nie do poznania
Nowe skrzyżowanie dostosowano do planów odbudowy linii kolejowej przez CPK. Koszt realizacji inwestycji to blisko 1 100 000,00 zł, fot. UM Jastrzębie

W połowie września zakończyły się prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego

Skorygowano prawoskręt z ul. Warszawskiej w ul. Północną, aby zmniejszyć prędkość pojazdów na wylocie skrzyżowania, na którym jest przejście dla pieszych. Na ul. Północnej wykonano wyspę rozdzielającą kierunki ruchu, dzięki której powstał azyl na przejściu dla pieszych, o który wnioskowali mieszkańcy. Na ul. Warszawskiej wykonano nową nawierzchnię jezdni, dróg dla rowerów o nawierzchni asfaltowej oraz chodników z kostki brukowej. Przez ul. Warszawską wyznaczono nowy przejazd dla rowerów.

W połowie tego roku wykonano nową sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu Warszawskiej z Poznańską i Porozumienia Jastrzębskiego

Poza sygnalizacją powstała również nowa droga dla pieszych i rowerzystów, a także zatoka autobusowa. Wymieniono również nawierzchnię i doświetlono aż 5 przejść dla pieszych.

Ulica Warszawska została wyremontowana w ramach Wieloletniego Programu Modernizacji Dróg w Jastrzębiu-Zdroju. 

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Wojtek67 (83.5. * .106) 28.09.2022 12:41

Najważniejsze, że teraz będzie bezpieczniej.

~Monika7 (83.5. * .106) 28.09.2022 12:35

Wygląda super :)

~donaldinio (46.134. * .126) 16.09.2022 07:33

Powinno być: wyremontowano część ul. Warszawskiej, reszta jest jeszcze do naprawy tak aby zamkać całość Warszawskiej do al. JP II

~FrankDreblin (103.25. * .64) 15.09.2022 16:59

"Nowe skrzyżowanie dostosowano do planów odbudowy linii kolejowej przez CPK"

Permanentny kabaret