Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śmigłowiec przyleciał do pacjenta z zawałem serca

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego został wezwany w sobotę do Jastrzębia-Zdroju. Mężczyzna miał zawał serca. Dlaczego nie przyjechała karetka?

Śmigłowiec przyleciał do pacjenta z zawałem serca

Do 75-letniego mężczyzny został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany miał zawał serca. Ratownicy udzielili mu pomocy medycznej. Natomiast mundurowi z Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju zabezpieczali miejsce zdarzenia. Ostatecznie pacjent został przewieziony do jastrzębskiego szpitala.

Interwencja LPR mogła zostać spowodowana tym, że nie dysponowano karetką pogotowia, której ratownicy mogliby bezzwłocznie udzielić pomocy.

21 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~klimat rączy (81.200. * .162) 04.02.2022 09:27

Pewnie umarł. Gdyby był niezaszczepiony mogło by być gorzej.

~pff (178.43. * .98) 01.02.2022 22:54

z zawałem serca ? dlaczego nie mówicie "PRAWDY" ... miał Covid ..

~do @Spawacz (89.72. * .111) 01.02.2022 20:14

Ale ty żeś mi teraz zaimponował chopie...! Taka mondroś i myślenie z ciebie chopie ido...Klynkajcie narody!

~Spawacz (195.189. * .163) 01.02.2022 19:51

Chlop zostal potracony na pasach i zmarl w wyniku obrazen. Na sekcji zwlok zrobili test (po co?) i wyszedl pozytywny, wiec w karcie wpisali covid. Tak sie w PL robi statystyki.
A ten biedak, gdyby mial zawal 2 lata temu to po prostu bylby to zwykly zawal. Teraz "bo sie nie szczepil", a moze wlasnie sie zaszczepil i dlatego padl.
Na szczescie paliwo szczepanow sie wypala i juz moga swoje paszporty wlozyc do szuflady z paszportem polsatu.

~Domownik (87.239. * .85) 01.02.2022 18:26

Sprywatyzować służbę zdrowia oraz pogotowie i wynagradzać za wykazane wyniki - pogotowie do 5 minut w mieście albo kara, śmierć z powodu picia kawusi pani na OIOM znowu kara itp.

~Intelekt+ (89.72. * .111) 01.02.2022 17:53

Straż powinna mieć takie same uprawnienia jak na zachodzie UE. Do nagłych przypadków to właśnie straż pożarna przyjeżdża i zabiera do szpitala jeśli jest taka potrzeba, jeśli pacjent jest w zagrożeniu życia, wzywają lekarza.
Tak, ale po 1. straż polska powinna być mocno dofinansowana i doposażona w sprzęt, a po 2. strażacy powinni być wynagradzani dodatkowo jak służby medyczne (covidowe) bo często robią robotę za nich, za grosze...

~abc (31.179. * .5) 01.02.2022 15:30

Nie szczepcie sie dalej - takie beda efekty

Pokaż więcej