Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Smog w mieście, a to dopiero początek

W poniedziałek na terenie naszego miasta zanotowano przekroczenia poziomu alarmowego pyłu zawieszonego, znanego popularnie, jako smog.

Smog w mieście, a to dopiero początek

Informacje o wzmożonej emisji niebezpiecznych substancji podał Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach. Urząd przestrzegał mieszkańców, także Jastrzębia-Zdroju, o rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń w sytuacji wzmożonej emisji z sektora bytowo-komunalnego. Chodziło dokładnie o przekroczenie norm dla pyłu zawieszonego PM 10.

Przekroczenie dozwolonych norm można wiązać z początkiem sezonu grzewczego, tzw. niskiej emisji, czyli domów jednorodzinnych. Zresztą nie tylko obserwując poranny komunikat, mieszkańcy mogli odczuć pogorszenie jakości powietrza i to nie tylko w poniedziałek, ale również w weekend.

W takiej sytuacji zaleca się ograniczenie aktywności na „świeżym” powietrzu i, to w miarę możliwości, pozostanie w domu. Na negatywne skutki zatrucia powietrza narażone są szczególnie osoby starsze oraz dzieci.

25 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Do Gg (89.77. * .86) 16.12.2021 23:16

Jaki przemysł? U nas żadnego nie ma. Chyba że uważasz że ten cały syf w powietrzu przyleciał z innych miast.

~Xxx (37.30. * .185) 15.12.2021 18:26

Większość smoków można spotkać w mc xd

~Gość (93.179. * .142) 15.12.2021 09:42

@19.33
Też życzę ogarnięcia i większej umiejętności czytania ze zrozumieniem. Pisałam o smogu, a nie o zburzeniu basenu przez nie wiem nawet kogo...

~Jarek Niedowiarek (80.188. * .244) 15.12.2021 07:27

Na każdym rogu tej upadającej osady górniczej, oraz w parku, powinny być postawione te ekologiczne ławeczki.

No i murale, tak murale, ale wykonane koniecznie przy użyciu tych ekologicznych i megagalaktycznych farbiątek.

Poza tym na każdej ławeczce oraz muralu powinno być zamieszczone kultowe logo, nożyczki w worku. Alleluja!

~Mieszkaniec (188.147. * .17) 14.12.2021 22:25

Po to jest węgiel żeby nim hajcowac.

~jastrzębianka (188.147. * .125) 14.12.2021 20:32

@instytut:
Dodam, że za komuny nawet miałam obowiązkowy w-f na tym basenie podczas nauki w LO nr 1...takie były czasy..

~do jastrzębianka (89.72. * .16) 14.12.2021 19:33

Ale basen to już daaawno zburzono i zrobiła to kopalnie a nie miejskie władze a tym bardziej nie hetmanowa... Trochę ogarnięcia proszę.

Pokaż więcej