Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Masz telefon? Zagraj w grę miejską!

Każdy posiadacz smartfona może pobrać bezpłatna aplikację i zagrać w grę miejską, która ma miejsce na ulicach Karwiny i Jastrzębia-Zdroju. Na pomysł wpadły Młodzieżowe Rady obu miast, ale w zabawie może uczestniczyć każdy bez względu na wiek. 

Masz telefon? Zagraj w grę miejską!

Aplikacja adresowana jest do każdego, bez względu na wiek. To gra dla mieszkańców, a także dla turystów odwiedzających oba miasta. Gra „Let’s break the borders” prowadzi ulicami Jastrzębia-Zdroju i Karwiny, a w trakcie jej trwania uczestnicy otrzymują kolejne pytania i zadania, a także solidną porcję ciekawych informacji na temat życia każdego z miast. Interaktywny spacer po Jastrzębiu-Zdroju i Karvinie zajmuje łącznie 2-3 godziny. Dla tych, którzy ukończą pomyślnie grę w obu miastach i zbiorą największą ilość punktów przewidziano nagrody.

Jak grać? Należy połączyć się z Internetem, pobrać bezpłatną aplikację Actionbound w AppleApp Store, Google Play Store lub na www. Następnie należy zeskanować kod QR, uruchomić grę, wpisać swoje imię. Gdy gra załaduje dane, można grać już bez potrzeby łączenia się z Internetem. Start i finał gry znajduje się przy Domu Zdrojowym. W grę można grać w pojedynkę lub wybrać się na taki „spacer” w grupie.

Młodzieżowe Rady Miasta Jastrzębia-Zdroju i Karwiny współpracują od 2015 roku. Przygotowana gra miejska jest kolejnym ze wspólnie podjętych i z sukcesem zrealizowanych działań.

Gra powstała w ramach projektu „Pilotażowa współpraca młodzieżowych rad miast Karvina i Jastrzębie-Zdrój”, reg numer:. CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_010/0000589, który jest współfinansowany z EFRR za pośrednictwem Funduszu mikroprojektów w Euroregionie Śląsk Cieszyński INTERREG VA Czechy – Polska i budżetu państwa.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mer (87.239. * .45) 28.09.2017 18:17

Pokemony nie, seboki .

~tylko_niebiescy (78.133. * .167) 28.09.2017 12:43

Pokemony są dla dzieci, dorośli grają w Ingress

~Gość (37.47. * .107) 28.09.2017 10:31

Na tym forum jest jeden.

~seboc (85.14. * .18) 28.09.2017 07:36

A pokemony będą ?

~mieszkaniec (85.14. * .18) 28.09.2017 07:24

Miasto się rozwija