Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tędy tylko w gumowcach. Nowa obwodnica nie radzi sobie z deszczem

Pan Przemysław pokazał nam zdjęcia z trasy pieszego i rowerzysty, które zrobił w Raciborzu przy nowej obwodnicy tuż po tym, jak nad drogą przeszła ulewa.

Tędy tylko w gumowcach. Nowa obwodnica nie radzi sobie z deszczem
Głęboka kałuża na "zebrze" dla pieszch i przejeździe dla rowerzystów na nowej obwodnicy Raciborza - DW 935

To przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na oddanym niedawno do użytku odcinku obwodnicy miasta - zjazd przy moście na Markowice (okolice marketu Prosat).

- Nie wiem, czy ten urzędnik co to odbierał wie jaki bubel powstał? Woda stoi po deszczu, głębokość kałuży około 5-7 cm, że do przejścia suchą nogą nie ma szans - napisał Czytelnik.

Zadaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach pytanie o tę sytuację i ewentualną reakcję służb utrzymujących drogę.

- Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu, który na zlecenie Zarządu Województwa Śląskiego zajmuje się bieżącym utrzymaniem dróg marszałkowskich w powiecie raciborskim, zaraz po tym wydarzeniu sprawdził drożność kanalizacji deszczowej. Okazało się, że odpływy są sprawne. Miejsce to będzie monitorowane przez służby PZD - odpowiedział Ryszard Pacer rzecznik prasowy ZDW w Katowicach.

Dodał, że jeśli stwierdzona będzie niewydolność odwodnienia, to zostanie ona udrożniona. Jeżeli powodem występowania głębokich kałuż w tym miejscu jest błąd konstrukcyjny, to ZDW wystąpi do wykonawcy o naprawę w ramach posiadanej gwarancji.

Otrzymaliśmy dodatkową korespondencję na ten temat od Ryszarda Pacera.

- Nawiązując do kwestii zalania fragmentu jezdni i chodnika i drogi dla rowerów przesyłam zdjęcie wykonane podczas interwencji ekip utrzymaniowych. Prawdopodobnym powodem zdarzenia było zanieczyszczenie wpustów kanalizacji deszczowej - przekazał nam rzecznik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].