Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

„Maszkiety i Konkrety”. Trwają zgłoszenia do Przeglądu Śląskiej Kultury Regionalnej

Instytut Inicjatyw Lokalnych im. prof. Waleriana Pańki wraz z gminą Gaszowice zapraszają koła gospodyń wiejskich do wzięcia udziału w konkursie w ramach projektu „Maszkiety i konkrety - przegląd śląskiej kultury regionalnej”.

„Maszkiety i Konkrety”. Trwają zgłoszenia do Przeglądu Śląskiej Kultury Regionalnej

Zadaniem projektu „Maszkiety i konkrety — przegląd śląskiej kultury regionalnej” jest przede wszystkim integracja środowiska kół gospodyń wiejskich oraz innych organizacji funkcjonujących na terenie województwa śląskiego, działających w obszarze propagowania kultury ludowej i folkloru. Organizatorzy chcą promować organizacje dbające o lokalne tradycje, w poszanowaniu wartości propolskich i patriotycznych oraz śląskich.

Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich z naszego regionu odbędzie się już w sobotę, 20 sierpnia o godz. 15:00 w Ośrodku Kultury i Sportu w Gaszowicach. Dla najlepszych przewidziano nagrody.

Zgłoszenia KGW przyjmowane są do 18 sierpnia, a kartę zgłoszeniową oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej organizatora konkurs.

Projekt sfinansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2022”.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].