Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wakacje? W SP 15 praca wre. Inwestycje za 444 000 złotych

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w nowym roku szkolnym będą mieli możliwość biegać na nowej bieżni. Jej budowa zakończyła się niedawno, a koszt zadania wyniósł 218 tys. zł.

Wakacje? W SP 15 praca wre. Inwestycje za 444 000 złotych
W szkołach wakacje to czas remontów. Fot. raciborz.pl

Prosta bieżnia na długości 100 metrów została pokryta syntetyczną nawierzchnią, a jej łączna długość wynosi aż 115 m (dolicza się pas startowy i końcowy). Tor bieżni zakończony jest 12 metrowym pasem pozwalającym na bezpieczne zakończenie biegu. Równolegle do bieżni utworzono wypełnioną piaskiem zeskocznię do skoku w dal o wymiarach 2,9 x 9m i rozbiegiem o długości 53m (z możliwością rozegrania trójskoku).

To nie jedyne inwestycje w tej szkole. Kto był lub jest uczniem raciborskiej 15-tki z pewnością wie, co to „klamka”. Mała salka gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 15 właśnie przechodzi metamorfozę. Trwają prace remontowe obejmujące wymianę wykładziny PCV, malowanie ścian i sufitów. Dotychczasowa ściana wydzielająca salkę z części korytarza zastąpiona zostanie nową, przeszkloną. Na swoje miejsce wrócą drabinki. Prace jeszcze trwają, a ich koszt to 94 tys. zł. Dzieje się także w szkolnej kuchni. Za kilka tygodni zamontowana zostanie w niej nowa winda ( koszt 72 tys. zł).

Co jeszcze w ostatnim czasie zmieniło się w Szkole przy ul. Matejki? Na kilku korytarzach przeprowadzono wymianę wykładzin podłogowych. Wyremontowane zostały dwie toalety uczniowskie i wymieniono część instalacji kanalizacyjnej, której uszkodzenia powodowały podtopienia szkolnych piwnic (łączny koszt blisko 60 tys. zł).

źródło: UM Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].