Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rybnik "umie w internety". Oto jak odpowiada na pytanie Fundacji z Kornic

TEKST AKTUALIZOWANY

Billboardy z pytaniem "Gdzie są te dzieci?" można zobaczyć w całej Polsce. Miasto Rybnik postanowiło udzielić nietypowej, wirtualnej odpowiedzi.

Rybnik "umie w internety". Oto jak odpowiada na pytanie Fundacji z Kornic
Ktoś z Rybnik.eu - Miasto Rybnik "umie w internety" - komentują internauci odpowiedź Rybnika na kampanię Fundacji Nasze Dzieci z Kornic. Fot. Miasto Rybnik

- Gdzie są TE dzieci? My wiemy - na rybnickich kąpieliskach! - czytamy na Facebooku Rybnika. Do posta dołączone jest zdjęcie billboardu z napisem "TE dzieci są na kąpielisku w Kamieniu!" i fotografii maluchów pochłoniętych zabawą.

- Jest to dzieło photoshopa i człowieka, czyli ma to charakter wirtualny

- mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnika.

Dodajmy, że podobną akcję zorganizowano wcześniej w Łodzi, gdzie odpowiedzi na pytanie "Gdzie są TE dzieci" udzieliło łódzkie zoo. Jednak w przypadku Łodzi mieliśmy do czynienia z rzeczywistą kampanią reklamową w miejskiej przestrzeni, nie tylko tej wirtualnej.

Kolejna kampania Fundacji Nasze Dzieci

Kampania "Gdzie są te dzieci?" jest finansowana przez Fundację Nasze Dzieci z Kornic. Pytanie odnosi się do demografii Polski. Z billboardu można dowiedzieć się, że w latach 50-tych XX wieku przeciętna rodzina miała piątkę dzieci, w latach 80-tych była to trójka dzieci, a obecnie nie jest to nawet dwoje dzieci.

To kolejne przedsięwzięcie tego typu, które ma związek z naszym regionem, a dokładnie z właścicielem firmy Eko-Okna Mateuszem Kłoskiem, który finansuje działalność fundacji. Przypomnijmy, to dzięki M. Kłoskowi powstał również klasztor sióstr Zawierzanek w Gródczankach oraz Kaplica Wieczystej Adoracji w Żerdzinach. M. Kłosek i Eko-Okna sfinansowały również remont pomieszczeń, w których urządzono Kaplicę Wieczystej Adoracji przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.

O Fundacji Nasze Dzieci po raz pierwszy zrobiło się głośno za sprawą kampanii billboardowej o przesłaniu antyaborcyjnym (słynny wizerunek dziecka w fazie prenatalnej wpisany w łono/serce). Później były kolejne kampanie wielkoformatowe, m.in. "Jesteśmy piękni twoim pięknem Panie".

Fundacja jest również zaangażowana w działalność hospicjów perinatalnych. To specjalny system opieki i wsparcia skierowany do rodziców, u których dzieci zdiagnozowano prenatalnie wady wrodzone prowadzące do śmierci podczas porodu lub w niedługim czasie po nim.


Zobacz również:

42 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Arteks 24.07.2022 21:00

@skinheadzik - dane ZUS są bardziej pełne. Dziwi cię to? Nie powinno. Samych firm z sektora prywatnego mamy w Rybniku 14315, a spółek 1341. Każda z nich zatrudnia od kilku do kilkudziesięciu czy nawet kilkuset osób. No ale to się też przekłada na ilość milionerów, dochody miasta, ilość budów i inwestycji, ilość aut, ilość dojeżdżających itd. :D @drrwal - no jakoś w naszym regionie wszystkich masakruje Rybnik... Wiesz, rozumiem twoją fascynację Kornicami bo to dobry przykład nie tylko dla innych wiosek ale też dla pozbawionego przemysłu Wodzisławia. Ale... coś ty z tymi Żorami wyskoczył? Przecież tam same... strefówki i ogólnie to dość biedne miasteczko porównywalne z Wodzisławiem czy Pszowem. No i rozumiem twoje milczenie na wymienione przeze mnie dobrze płacące firmy SR. Ja swoje zadanie spełniłem, tobie najpierw opadła szczęka, a potem wyszedł hejt. Szkoda, że z ludźmi z powiatu SWD nie da się rozmawiać merytorycznie. Czy to jeszcze Śląsk? Prawdziwi Ślązacy cieszą się z rozwoju Śląska i nie są do siebie zawistni w przeciwieństwie do przyjezdnych.

~DrKękuś (46.204. * .204) 23.07.2022 13:08
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~skinheadzik (31.179. * .1) 23.07.2022 10:25

Dane statystyczne GUS na stronach gov piszą o 34 tys miejscach pracy w Rybniku, a Arteks naliczył az 70 tys.
Ciekawe gdzie brakujace prawie 40 tys?
Chyba w pizzeri obok Arteksa :)

~drrwal (188.137. * .64) 23.07.2022 08:08

No ale jako Rybnik największe miasto w ROW to trzeba przyznać że słabo wypada, inne miasta takiej ilości ludzi to masakrują Rybnik, no bo żeby Rybniczanie każdego dnia masowo musieli opuszczać Rybnik, aby pracować w innych miejscowościach no to już obciach dla miasta, że mieszkańcy wolą wyjeżdżać za pracą, niż pracować u siebie, tym bardziej daleko jeżdżąc do Kornic, do tego Rybnik ma Prezedenta co po kielichu jeździ autem na spotkania służbowe, obciach i wieśniactwo, śmieją się z tego ludzie, Rybnik to jakieś smutne miasteczko, troche brzydkie, szkoda że nie wzorują się na Gliwicach czy Żorach, tam lubie jeździć do Rybnika nie bardzo, bo mnie jeszcze pijak na pasach rozjedzie.

Arteks 22.07.2022 23:09

@Statystyk_kalkulator - a sam nie zauważyłeś absurdalnego błędu w obliczeniach według których różnica miejsc pracy w Jastrzębiu, a Rybniku wynosiłaby tylko 3 tys.??? A przecież w Jastrzębiu miejsca pracy to tylko UM, JSW, szpital i oświata... Przedsiębiorczość minimalna, innych większych zakładów brak, urzędów ponadlokalnych brak. Miasto jest też mniejsze od Rybnika o jakieś 1/3 więc o tyle musi mieć mniej np. nauczycieli. Nie ma prawie w ogóle miejsc pracy które stanowią znaczący odsetek w Rybniku. Np. mamy ok. 3 tys. kolejarzy, kto w Jastrzębiu pracuje na kolei??? Mamy kilkanaście zakładów przemysłowych jakich nie ma w SJZ, mamy biura projektowe, instytucje naukowe, salony samochodowe jakich nie ma w SJZ. Ba... nawet handlu i gastronomii nie da się porównać bo ta w Jastrzębiu jest miniaturowych rozmiarów... W naszym ZUS pracuje ponad 800 osób. W Jastrzębiu nie ma ZUS... Jak kilka lat temu to liczyłem (jeszcze przed boomem gospodarczym to wyszło w Rybniku 70 tys, a w Gliwicach 100 tys. w Jastrzębiu ok. 30 tys. Strach pytać ile w Wodzisławiu?!

Arteks 22.07.2022 22:52

@drrwal - ja nie muszę robić żadnej reklamy bo rybnickie firmy mają określoną renomę. Rybnik to miasto które dobrze wyszło na przemianach gospodarczych po upadku komuny. :DDD Świetnie płaci np.: Alan-Systems, Kopalnia Jankowice, Kopalnia Chwałowice, elektrownia, PKP Cargo, Doosan Babcock, Masser, Ice-Group, Fire-up, Aksel, Polska Spółka Gazownictwa. To są firmy bez odpowiedników w regionie (za wyjątkiem jastrzębskiej JSW i kopalni w powiecie SWD). A o zarobkach w takich instytucjach jak szpitale wojewódzkie, Krajowa Administracja Skarbowa, Sąd Okręgowy szkoda gadać bo tam niektórzy zarabiają kilkunastokrotnie więcej niż... w produkcji. I na koniec ciekawostka związana z Eko-Oknami. Wiesz gdzie firma ta stworzyła oddział administracyjny dla kadry menadżerskiej niezwiązanej z produkcją? W rybnickim biurowcu K1. :))) Prawdopodobnie zdając sobie sprawę, że łatwiej ściągnąć magistrów i inżynierów do Rybnika niż... do Raciborza czy Kornic. Natomiast dziwi mnie co wy widzicie w zarobkach na produkcji w Eko-oknach? Reklama na Billboardzie brzmi, że oferują na dzień dobry 3500 zł netto (za pracę w oparach plastiku na peryferiach województwa...). Przecież więcej zarobi pracownik Lidla, Biedronki, Kauflandu czy Castoramy!

~drrwal (188.137. * .64) 22.07.2022 18:18

Ale co z tego Arteksie że Rybnik ma oferty pracy, skoro tam nie idzie zarobić, propozycje pracy to jedno a zarobki to drugie, nie wydaje ci się że to śmieszne, że Rybniczanie dziennie muszą pokonywać masę kilometrów do pracy, niż pracować na miejscu za głodowe stawki. Wiesz jaka jest trasa do Kornic, Żor czy Gliwic, tam właśnie robotnicy i inżynierowie muszą sie dziennie udawać, aby zarobić godnie, w Rybniku trudno o godne zarobki.Więc dalej nie wiem o co chodzi, idziesz tam gdzie idzie zarobić a nie tylko ktoś cię zatrudni, wskaż firmę w Rybniku, gdzie idzie zarobić, zrób reklamę Rybnika i pokaż Rybniczanom firmę, gdzie idzie uczciwie zarobić za 8 godzin,

~Statystyk_kalkulator (37.30. * .207) 22.07.2022 18:00

@ Arteks 15:40
Z tymi 70 tysiacami miejsc pracy, to chyba Rybnik z Jastrzębiem?
Kilka kat temu czytalem zestawienie miejsc pracy na stronach gov.
Rybnik jako 135 tys miasto dysponowal 35 tysiacami miejsc pracy.
Jastrzębie jako 90 tys miasto dysponowalo 32 tys miejsc pracy.
Zory jako 60 tys miasto mialo 17 tys miejsc pracy.
Takze w przeliczeniu na mieszkańca, Rybnik slabiutko wychodzi na tle regionu, a co dopiero mówiac o wojewodztwie, gdzie Bielsko Tychy Katowice Gliwice Sosmowiec Zabrze biją Rybnik na łeb.

Arteks 22.07.2022 15:24

@Zaczytanyzzawinkla @Do_niżej - bat na okolicznych hejterków. Wolałbym dyskutować merytorycznie ale jeśli ktoś hejtuję, potrafię ripostować. ;P

~Zaczytanyzzawinkla (87.101. * .96) 22.07.2022 14:27

#Arteks to kwintesencja rybnickiej mysli i tamtejszych zachowań względem sąsiadów także warto go poczytać.

~Do_nizej (188.137. * .26) 22.07.2022 13:30

Szydzenie i kpienie z innych . I jeszcze sie tym szczycisz? Elyta.

Arteks 22.07.2022 11:40

@op - mijają lata, a nic się nie zmienia. Hejt na Rybnik tak samo duży jak przepaść między naszymi miastami. Śmiech hejterów to śmiech przez łzy... A w tej sprawie władze Rybnika fajnie zakpiły z wiejskiej fundacji która chciałaby pouczać Polaków. :DDD Brawo UM w Rybniku!

~op (91.192. * .86) 22.07.2022 11:29

Arteks -mijaja lata a ty dalej wypisujesz te dyrdymaly Naprawde nie zdajesz sobie sprawy ze caly region sie z ciebie smieje wlacznie z twoimi wspolmieszkancami z Rybnika?

Arteks 21.07.2022 22:25

@drrwal - chodzi o to, że w Rybniku jest największy wybór i największa różnorodność miejsc pracy. Od przemysłu ciężkiego po produkcję konkretnych rzeczy, od programowania po inżynierię, od energetyki po transport itd. Poza tym jako większe miasto ma więcej miejsc pracy w każdej dziedzinie. W Wodzisławiu jest tylko praca w Urzędzie Miasta, oświacie i miejskich zakładach np. przy oczyszczaniu miasta. Kornice muszą w Wodzisławiu budzić wielki respekt ale już nie np. w Radlinie gdzie kopalnia jest poważniejszym pracodawcą. W Rybniku to byłby jeden z wielu zakładów. Wodzisławianie bardziej powinni szanować okoliczne ośrodki bo dzięki nim egzystują.

~Rrk (94.254. * .54) 21.07.2022 19:32
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~drrwal (188.137. * .64) 21.07.2022 18:35

Ale o co chodzi? Ludzie pracują i tu i tam, jednym się podoba córka a innym sąsiadka, jednak więszkość wybiera obecnie Kornice a nie Rybnik, skoro płacą i są uczciwi to Rybniczanie wolą pracować w Kornicach niż na Paruszowcu, mają lepszą pracę, jeden z Wodzisławia ma dobrą pracę w Rybniku a gość z Rybnika ma dobrą pracę w Wodzisławiu, mało kto dziś ma pracę w swoim mieście, o co chodzi się pytam? Obecnie wycinki w Rybniku mamy a że sa urlopy to mnie w Wodzisławskie skierowali i nie wiem o co chodzi?

Arteks 21.07.2022 15:40

@andreas45 - Praktiker, Tenneco - zwinęło się w całej Polsce. Zostaną miejsca pod nowe inwestycje. W miejscu Ryfamy powstanie coś atrakcyjnego. Już jest pod to zmieniony plan zagospodarowania. Lepiej powiedz dlaczego poza Rybnikiem i Jastrzębiem w całym pólmilionowym subregionie nie ma miejsc pracy w sektorze strategicznym dla kraju?! Mamy 70 tysięcy miejsc pracy więc jeśli ktoś chce za pracą jeździć do Kornic czy Żor to tylko osoba która niczego nie potrafi, a przecież przy skręcaniu nakrętek lub wkładaniu szyby w plastik nie trzeba zbyt wiele umieć. W Rybniku są miejsca pracy dla ludzi odważnych lub takich którzy muszą się na czymś znać! Np. dla maszynistów, energetyków, górników, informatyków, prawników. Biedę to macie w Wodzisławiu. @Don_C - tylko w Wodzisławiu, zakład produkujący okna to wybawienie... W Rybniku nigdy nie brakowało miejsc pracy i nie brakuje. Wachlarz tak szeroki, że można być z tego dumnym na skalę ogólnopolską. Słyszałeś o nowym zakładzie w Rybniku który będzie produkować aluminium? Praca głównie dla inżynierów, odlewników, hutników. :) A powiedz czemu Pattatoni wybrało Rybnik i Gorzyczki zamiast... Wodzisławia czy Raciborza?

~Andreas45 (91.146. * .208) 21.07.2022 14:39

-arteks ty masz jakiś etat w rybnickim urzędzie miasta? Człowieku Rybnik się cofa:)

~Andreas45 (91.146. * .208) 21.07.2022 14:38

Rybnik:Praktiker się zwinął, ryfama się zwinęła,Tesco , tenneco się zwija. Kopalnie też wam zamkną tylko władza się zmieni. Bo partia po robi to co unia przykaże. Więc będzie bieda w tym Rybniku bedziecie do Żor, Katowic, Kornic i Wodzisławia za pracą jeździć

Don_C 21.07.2022 13:05

To że Eko Okna mają takie hobby i zajmują się dzieciorami to ich prywatny problem i kasa .Natomiast to że rybnikersi chcą zabłysnąć na reklamach za pieniądze podatników to jest żałosne. I założę się że jakby w SR budowali fabrykę Eko Okna to by tych reklam nie było na 100%

Arteks 21.07.2022 12:20
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

@ad_vocem - riposty pojawiły się już w kilku miastach. Nie tylko w Rybniku. Nie sposób nie zauważyć billboardów tej fundacji. Nie sposób też tam dojrzeć głębszej myśli. Zmarnowane pieniądze. @Andreas45 - słyszymy to od kilkunastu lat od różnej maści hejterów, a Rybnik zawsze czymś pozytywnym zaskakuje i co raz więcej się w nim buduje. :)

~Andreas45 (91.146. * .208) 21.07.2022 12:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rybnik się sypie:)

~takaprawda (188.137. * .26) 21.07.2022 11:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Wiośniany europoseł z Rybnika postuluje odejście od węgla do 2035 r. Nie wiem nic o tym by z tego się wycofał. Rybnicki magistrat wywalczył przed sądem by nowoczesna kopalnia węgla na Paruszowcu nie powstała. Gdy węgla w Rybniku nie bedzie to i elektrownia zniknie, no chyba że w jej miejscu stanie atomowa. Już słyszę te głosy zachwytu rybnikersów dla atomówki..... Gdy elektrowni nie będzie to tez nie powstanie tu żadna huta aluminium bo taka wymaga dużej ilości taniej energii. To się nazywa równia pochyła.

~ad_vocem (89.25. * .182) 21.07.2022 11:40
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

W tym co robi ta Fundacja z Kornic jest jakaś głębsza myśl, z którą oczywiście można się zgadzać lub nie, na tym polega demokracja. A ten rybnicki a la billboard to po prostu jednorazowy happening bez większego znaczenia, który tylko korzysta z tematu wykreowanego w oryginale. Taka różnica.

Arteks 21.07.2022 11:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Do dziwolągów pod spodem: Kiedy zamkną te rybnickie kopalnie skoro węgiel z nich to wybawienie dla naszej energetyki, ciepłownictwa, zakładów przemysłowych i mieszkańców którzy palą w piecach? Dla Wodzisławia plastikowa firma z Kornic to może wybawienie, ale my mamy znacznie bogatszy rynek pracy i po co u nas produkować okna skoro można coś cenniejszego. W okolicy elektrowni wkrótce powstanie zakład hutniczy produkujący aluminium. :) Dzięki Rybnikowi Polska ma prąd, węgiel, a nawet gazy medyczne ratujące tysiące ludzi w czasie operacji czy pod respiratorami. W Rybniku dobrych firm produkcyjnych jest od groma i ciągle budują nowe hale i przyjmują nowych pracowników. A to nie wszystko bo rybnicki rynek IT czy usług też się rozwija. Niedawno jedna z firm wybudowała biurowiec dla... 250 pracowników z branży komputerowej. Takie miejsca pracy w subregionie oferuje tylko Rybnik. :)

~Habibitwojej (91.146. * .208) 21.07.2022 10:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Rybnik miasto sypialnia. Dojdzie tusk do władzy z biedroniem to zamkną te kopalnie i będzie ciężko w tym Rybniku. Rybnik miasto platfusow

~amenSR (87.101. * .96) 21.07.2022 02:16
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Na tych billboardach powinno być - rybniczek pogrążony w żałobie że to nie u nich ekookna

~Turbruk (94.254. * .23) 20.07.2022 22:33
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Człowiek który to finansuje rozwinął swoją firmę do mega przedsiębiorstwa czyli coś to znaczy o jego inteligencji . Finansuje swoją inicjatywę w większości ze swoich środków więc nie widzę w tym nic złego .Pomagaj jak możesz ,każdy który pomaga będzie krytykowany ponieważ każdy ma inny pogląd . Gratuluję pomysłu i determinacji w działaniu -popieram .

~czartekslgbtpiedron (91.146. * .208) 20.07.2022 21:32
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~drrwal (188.137. * .64) 20.07.2022 19:59

odcotakjest, ale facet chce mieć wybór, nie chciał dziecka, żądał aborcji od kobiety, czy wtedy powinien płacić alimenty?

~odcotakjest (46.204. * .59) 20.07.2022 19:47
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

drrwal alimenty płacisz na dziecko a nie na kobietę!Dziecko dostaje marne 500zł bo zapewne nie więcej

~drrwal (188.137. * .64) 20.07.2022 19:34
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

odcotakjest-A co sądzisz o zmuszaniu facetów do płacenia alimentów?

~odcotakjest (46.204. * .59) 20.07.2022 19:19
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Zmuszanie kobiet do rodzenia więcej niż 2 dzieci to zwyczajny egoizm i debilzm!To nie średniowiecze ludzie,kobieta też ma prawo żyć,zarabiać,szkolić się,rozwijać mentalnie,PRACOWAĆ!Kobieta w XXI w. to nie wół roboczy,automat czy niańka!Obecnie są inne priorytety,mądre kobiety kończą na jednym czy dwójce,bo wiadomo,że 4 dzieci to się samo chowie,tym bardziej jak matlka pracuje to jest dla mnie patologia i zdania nie zmienię i nikt mnie do tego nie przekona,że można pracować i wychowywać 4 dzieci,NIE!Zwykle te dzieci są podrzucane a maDka robi za kukułkę,na wychowanie nie ma czasu bo doba ma tylko 24h

~Wiemto (5.173. * .105) 20.07.2022 18:13
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Odpowiem panom z Kornic bo widzę że tego nie wiedzą
Dzieci rodzą się w państwach dobrobytu a nie z powodu zakazu aborcji czy 500+
Obecnie największy przyrost ludności jest w najbardziej laickim państwie w Czechach i żadne wasze plakaty w tym nie pomogą
Chcecie więcej dzieci?
Do tego potrzeba odsunięcia pisu od władzy,oddzielenie kościoła od państwa i bardzo bardzo prosty system podatkowy
Tylko tyle i aż tyle

~fanklubprezesa (46.223. * .77) 20.07.2022 16:29
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nopaczpan! Przydrożny bilboard - ach, jaki on wirtualny - robi w Rybniku za internety. Avanti dilettanti, faktycznie umiecie...

Arteks 20.07.2022 16:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Oj tam oj tam - dajcie sobie spokój z tymi oknami. Chyba ktoś tylko z Wodzisławia będzie się tym zachwycał. W Rybniku produkowany jest prąd który wszyscy używamy, węgiel - który staje się z powrotem czarnym złotem, gazy medyczne ratujące ludzi nie tylko w czasie pandemii, kampery, wagony kolejowe, maszyny do lodów, sygnalizacje uliczne, ozdobne lampy, części do aut, grzejniki, chemia budowlana. Nie mówiąc już o firmach logistycznych, transportowych, handlowych, medycznych. Czapki z głów na słowo Rybnik. 70 tysięcy miejsc pracy!!! To najsilniejszy ośrodek przemysłowy na południu województwa i jeden z większych w Polsce. Cieszy też, że ktoś podjął polemikę z głupawymi billboardami. A jeśli ktoś pisze, że w Rybniku nie ma pracy to musi to być jakiś klon Ferdka Kiepskiego. ;)

~Habibitwojej (94.254. * .214) 20.07.2022 16:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pół Rybnika zapier... Na chleb u sąsiada ale niejaki arteks z rybnik.c..pl chwali,że tak super:)

~Habibitwojej (94.254. * .214) 20.07.2022 16:10
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rybnik to dziura:)

~zaslyszane (91.192. * .92) 20.07.2022 15:37
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

rybnik to stan umyslu i napinki

~Toprostejakdrut (46.204. * .204) 20.07.2022 14:27
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Rybnikom gul skacze że nie u nich budują ogromne fabryki ekookien.Stad te billboardy.