Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kiedy droga Racibórz-Rybnik będzie przejezdna?

Początkowo remont drogi wojewódzkiej nr 935 miał zakończyć się 1 marca, później termin przesunięto na 30 czerwca. I choć jest już połowa lipca, to droga nadal nie jest udostępniona dla ruchu.

Kiedy droga Racibórz-Rybnik będzie przejezdna?
Na zdjęciu odcinek drogi Racibórz-Rybnik biegnący przez gminę Kornowac

Spytaliśmy w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach kiedy trakt od kanału Ulga w Raciborzu do Rzuchowa na powrót będzie przejezdny oraz jakie obecnie trwają tam prace. - W tej chwili trwa odbiór. Przeprowadzane są badania i kontrola prawidłowości wykonania i ustawienia oznakowania. Po sprawdzeniu i poprawieniu ewentualnych błędów, droga będzie otwarta - odpowiedział Nowinom Ryszard Pacer, rzecznik prasowy.

Przypomnijmy, arterię, którą codziennie przejeżdżało tysiące samochodów na trasie Racibórz-Rybnik w części zamknięto już w maju 2020 roku, a więc od tego momentu droga nie była już w pełni przejezdna. Początkowo mówiło się, że zadanie będzie skończone 1 marca 2022 roku, ale później, jak tłumaczył Nowinom rzecznik Pacer, wykonawca wystąpił o przedłużenie tego terminu do 30 czerwca. Powodem, jak podawał, były dodatkowe prace, jakie musiały być przeprowadzone. W szczególności rzecz dotyczyła sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Brzeską. O jej budowę wystąpiły władze Raciborza. Także zakres prac związanych z przebudową instalacji teletechnicznych był większy, niż zakładano. Niektóre z nich przebiegały w innych miejscach, niż ujawniono to na mapach geodezyjnych.

Przebudowa ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu, stanu technicznego konstrukcji nawierzchni, uzyskanie na całym odcinku nośności dla pojazdów o nacisku osi 115 kN oraz redukcję hałasu komunikacyjnego. Pracami zajął się częstochowski Drog-bud, realizując je za 115,2 mln zł (łącznie z przebudową skrzyżowania przy Mechaniku). Inwestorem jest województwo śląskie. Umowę na przebudowę podpisano 5 września 2019 roku z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ksz (5.173. * .65) 21.07.2022 15:28

Dziwne rzeczy piszecie, wszczyscy jeżdżą i nawet policja już suszy

~cib (31.0. * .47) 20.07.2022 20:19

Oto Polska w pełnej okazałości. Minął kolejny termin i dalej nic. Nikt nie jest winny. Terminy nie dotrzymane ale kasa pasuje.

~Kate0009 (5.173. * .55) 20.07.2022 18:08

Ta droga to i tak porażka, jeszcze nie otworzona a już się korkuje xd w tym kraju nigdy nie będzie dobrze... 24towarzyskie.pl

~okl (46.134. * .114) 20.07.2022 15:51

Tu powinno być rondo a nie światła które nie działają bo czekają na odbiór. To kolejny urzędniczy idiotyzm

~fajla11 (178.219. * .251) 20.07.2022 15:22

Farorz musi pokropic i bydzie fertich

~JK_SRC (195.66. * .10) 20.07.2022 10:02

Tak to można i do Bożego Narodzenia...
Czy te wszystkie formalności z odbiorem nie można przeprowadzać podczas normalnego ruchu z pewnymi ograniczeniami?