Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Święto Policji w Wodzisławiu Śl. "Zawód policjanta, to szczególny zawód dla wyjątkowych ludzi" [ZDJĘCIA]

- Pamiętajmy, że na szacunek musimy sobie zasłużyć. Zarówno codzienną służbą, ale również poszanowaniem prawa i zasad etycznych. Pamiętajmy, ze każdy z nas codziennie daje świadectwo o całej formacji - mówił w stronę mundurowych szef Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl.

Święto Policji w Wodzisławiu Śl. "Zawód policjanta, to szczególny zawód dla wyjątkowych ludzi" [ZDJĘCIA]

Ich praca na pewno do łatwych nie należy. Często działają pod presją, są narażeni na niebezpieczeństwo i pracują w trudnych warunkach, ale w takie dni jak dziś - mogą czuć się docenieni. 15 lipca w Wodzisławiu Śl. odbyły się powiatowe obchody święta policji. Wydarzenie było również okazją do historycznych wspomnień. Równo 100 lat temu utworzono bowiem policję w województwie śląskim.

Szczególny zawód dla wyjątkowych ludzi

Przybyłych na wydarzenie przywitał komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. podinsp. Wiesław Dryja. - Dziękuję za dotychczasowe zaangażowanie i włożony trud w realizację powierzonych zadań. Realizowanych po to by obywatel ziemi wodzisławskiej mógł powiedzieć, że czuje się bezpieczny. Dziękuje za dyspozycyjność i profesjonalizm, a waszym rodzinom za zrozumienie i cierpliwość. Składam wam wszystkim wyrazy najwyższego uznania - mówi w stronę podległych sobie mundurowych szef Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śl. - Zawód policjanta, to szczególny zawód dla wyjątkowych ludzi. Noszenie munduru to powód do dumy. Pamiętajmy jednak, że na szacunek musimy sobie zasłużyć. Zarówno codzienną służbą, ale również poszanowaniem prawa i zasad etycznych. Pamiętajmy, ze każdy z nas codziennie daje świadectwo o całej formacji - zwrócił uwagę Wiesław Dryja.

Dwie ważne daty

W czasie uroczystości komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śl. zwrócił uwagę, że tegoroczne obchody święta policji mają wyjątkowy wymiar. Nie tylko z powodu, że przez ostatnie dwa lata zmagali się z pandemią koronawirusa i nie było możliwości spotkania się w większym gronie, ale przede wszystkim z racji tego, że w 2022 r. obchodzone są dwie ważne rocznice. - Pierwszą z nich jest setna rocznica przyłączenia ziemi śląskiej do Macierzy, zaś drugą - stulecie powołania policji w województwie śląskim - mówił Wiesław Dryja. Do tych wydarzeń nawiązał w swoim przemówieniu także zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach insp. Dominik Łączyk. - Nasi przodkowie, którzy swoim patriotyzmem i zaangażowaniem pokazali nam jak służyć. Wielu policjantów województwa śląskiego przypłaciło życiem walcząc za Śląsk, za niepodległość Polski - mówił.

Wyjątkowy prezent

W wydarzeniu prócz samych obecnych i emerytowanych policjantów oraz ich rodzin wzięli udział także parlamentarzyści: senator Ewa Gawęda, poseł Teresa Glenc oraz poseł Krzysztof Gadowski, a także samorządowcy na czele z wodzisławskim starostą Leszkiem Bizoniem oraz prezydentem Wodzisławia Śl. Mieczysławem Kiecą. Wszyscy życzyli mundurowym spokojnej i bezpiecznej służby. - Jesteśmy z was dumni i dziękujemy wam - powtarzali. Prezydent Wodzisławia Śl. na ręce komendanta Dryji przekazał wyjątkowy prezent. - W naszym archiwum znaleźliśmy zdjęcie członków pierwszego posterunku policji w Wodzisławiu Śl., który właśnie został zawiązany 100 lat temu. Niech pamięć o tych, którzy byli przed nami towarzyszy wam w służbie każdego dnia - mówił włodarz.

Ludzie

Ewa Gawęda

Senator RP

Krzysztof Gadowski

Poseł na Sejm

Leszek Bizoń

Starosta Wodzisławski

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.

Teresa Glenc

Poseł na Sejm

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~antypispo (188.0. * .145) 17.07.2022 19:18

państwo policyjne nic więcej nie trzeba pisać

~eb (5.173. * .185) 16.07.2022 18:11

hola, hola, nie każdy policjant to dno, są naprawdę w porządku policjanci, ale dziwne że w wodzisławiu ani na jednego normalnego policjanta nie miałem szczęcia trafić, jeden mi pokazał fakowca, inny jakieś inne znaki, to nie jest policja w tym wodzisławiu, zresztą inni policjanci z pobliskich komisariatów mówią to samo, wstyd i brak honoru aby służyć w poilicji na górniczej w Wodzisławiu.

wnikliwy 16.07.2022 15:36
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

wnikliwy 16.07.2022 15:31
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Polak (83.26. * .244) 16.07.2022 13:27
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Smialo moge powiedziec ze za komuny widzialem wiecej madrych milicjantow niz obecnie pseudopolicjantow . Bylo to w latach 70- jak i w stanie wojennym az do czasu ZDRADY okraglego stolu .

~zeroszacunku (87.101. * .96) 16.07.2022 12:20
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~eb (5.173. * .185) 16.07.2022 08:13
oceniono 2 razy
2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

Pokaż więcej