Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Delegacja z Kosowa odwiedziła Jastrzębie

Wymiana Regionów Węglowych Bałkanów Zachodnich i Ukrainy - rozmawiano o przyszłości gmin górniczych i działaniach zbliżających nas do osiągniecia założeń Europejskiego Zielonego Ładu.

Delegacja z Kosowa odwiedziła Jastrzębie

Gości, przedstawicieli władz rządowych i spółek wydobywczych z Kosowa, interesowały przede wszystkim korzyści finansowe dla budżetu gminy płynące z działalności górniczej przedsiębiorstwa wydobywczego oraz znaczenie szkód górniczych i zanieczyszczenia terenu dla potencjalnych inwestorów.

W trakcie rozmowy dopytywali o działania miasta w zakresie ekologii zwracając szczególną uwagę na wysoki poziom zieleni w mieście oraz działania dotyczące dotacji na wymianę urządzeń grzewczych dla mieszkańców.

Przedstawiono działalność Enter Jastrzębie oraz projektu Kssenon2, którego założenia miasto doprecyzowuje razem z Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Wskazano, że dywersyfikacja miejskiej gospodarki w kierunku nowoczesnych technologii oraz sektora turystycznego są priorytetem. Wpływ działalności wydobywczej na jakość terenów inwestycyjnych, mimo atrakcyjności ceny, infrastruktury i zachęt inwestycyjnych, wymusza szukanie alternatyw dla rozwoju gospodarczego Jastrzębia-Zdroju.

W trakcie pobytu w Jastrzębiu-Zdroju goście zobaczyli tereny po KWK Jas-Mos, Żelazny Szlak Rowerowy, budynek Łaźni Moszczenica oraz Park Zdrojowy.

Wymiana jest realizowana przez Stowarzyszenie Gmin Górniczych w Polsce w ramach projektu Komisji Europejskiej Wymiana Regionów Węglowych Bałkanów Zachodnich i Ukrainy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].